تسخیر لانه جاسوسی دیگر / انقلاب 8 روزه اسلامی تکلیف اسرائیل را روشن می کند


همین دیروز | فارس – گروه تاریخ خبرگزاری امین رحیمی: هشت روز کافی بود تا انقلاب اسلامی ایران تکلیف خود را برای صهیونیست های جهان روشن کند. در 30 بهمن 1357 وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که دیگر هیچ ارتباطی با رژیم صهیونیستی نخواهد داشت. در همان روزی که سفارت رژیم صهیونیستی در خیابان کاخ (فلسطین امروزی) تبدیل به سفارت فلسطین شد، ماجرا از این قرار بود: در همان روز گروهی از مردم تابلوی سفارت فلسطین را بر روی ساختمان نصب کردند. در 30 بهمن ماه در مراسمی با حضور حاج احمد آقا خمینی، ساختمان سفارت اسرائیل به یاسر عرفات، رئیس وقت سازمان آزادیبخش فلسطین اهدا شد تا به عنوان اولین سفارت فلسطین در جهان افتتاح شود.

حاج سید احمد آقا خطاب به مردم گفت: از طرف حضرت آیت الله امام خمینی(ره) پیروزی ملت ایران را به همه ملت تبریک می گویم. مبارزه ما به آزادی ایران ختم نمی شود. ما تا آزادی تمام سرزمین های اسلامی به مبارزه خود ادامه خواهیم داد.»

خودش لانه جاسوسی بود

در 30 بهمن همان سال، صهیونیست ها و حامیان آنها که پهلوی دوم را حامی می دانستند و او را «کوروش دوم» خطاب می کردند و مردم ایران را به دروغ دوستان رژیم اسرائیل معرفی می کردند و بر اساس یک دراز مدت بودند. رابطه با ایران به خاک سپرده شدند.» اسرائیلی گفت: حجم مبادلات تجاری ایران و اسرائیل در دوره محمدرضا پهلوی به 300 میلیون دلار در سال رسیده است و اسرائیل بیش از نیمی از نیاز نفت ایران را تامین کرده است. رادیو با بیشترین تلخی و غم.

مدتی پس از تسخیر سفارت رژیم صهیونیستی مشخص شد که این سفارت نیز برای خود لانه جاسوسی بوده و تا مدت ها مدام اخبار آن منتشر می شد و اوضاع از این قرار بود: اعلام کرد که سابق سفارت رژیم صهیونیستی در ایران که به تازگی نماینده سازمان مقاومت فلسطین شده بود، مجهز به دستگاه های نظارتی پیشرفته برای نظارت بر گوشی های خارجی شد. اعضای سفارت اسرائیل با این دستگاه ها گوشی های کشورهای مختلف را زیر نظر گرفتند.

نقشه ها آب شده اند

صهیونیست ها در آن زمان و قبل از انقلاب ایران خوشحال بودند و معتقد بودند که معادلات منطقه را پیش می برند تا نام فلسطین از روی نقشه محو شود و در زمین از آن هراسی نداشته باشند. بر اساس اسناد معتبر تاریخی، صهیونیست ها تا سال 1948 میلادی که رژیم اسرائیل را تأسیس کردند، بیش از 54 جنایت علیه بشریت مرتکب شدند که عمدتاً علیه مسلمانان و مردان، زنان و کودکان بی گناه در روستاهای فلسطینی بودند. البته بعد از آن حادثه ناگوار به کشتار ادامه دادند و نتیجه این شد که اکنون صهیونیست ها بیش از 125 مورد جنایت علیه بشریت دارند که همه آنها به روی وجدان جهانیان باز است و روزی باید پاسخگو باشند.

اما در آن روزهایی که در ایران انقلاب شد، صهیونیست ها به لطف حمایت آمریکا، انگلیس و غرب و ناآگاهی رسانه ها و ترس از اعراب، به خود می بالیدند و هر کاری می خواستند انجام می دادند. کشورهای خاورمیانه از قدرت نظامی اسرائیل. زمانی که انقلاب ایران اولین سفارت فلسطین در جهان را تأسیس کرد، برنامه ها با شکست مواجه شدند. از آن زمان صدای مظلومیت فلسطین بلندتر و بلندتر شد و تحولات متعددی رخ داد که امروز اسرائیل تنها مانده و به دنبال رفقای جدید در منطقه است و به داشتن روابط دیپلماتیک با کشور کوچک خلیج فارس افتخار می کند. . برعکس، ظلم و ستم فلسطین به جهانیان آشکارتر شده است و اکنون در حدود 200 کشور جهان، چند کشور خیر فلسطین را به رسمیت شناخته اند؟ 135 کشور

به برکت انقلاب ایران و گام شجاعانه در تأسیس سفارت فلسطین، آرمان فلسطین نمرده است و امید به آزادی فلسطین شعله ای فروزان در جهان امروز و آینده جهان است.

امروز موقعیت های دیگری در تاریخ وجود دارد

امروز سی ام بهمن مصادف با ۲۹ بهمن و ۲۷ رجب مناسبت های دیگری در تقویم تاریخ دارد.

ولادت آیت الله «سید ابوتراب خوانساری» فقیه عالیقدر شیعه در سال 1271 هجری قمری.
وفات آیت الله العظمی فقیه «میرزا کاظم نجفی تبریزی» در سال 1416 ق.
زادروز ستاره شناس و ریاضیدان معروف لهستانی نیکلاوس کوپرنیک در سال 1473
مرگ آندره ژید نویسنده مشهور فرانسوی در سال 1951م
درگذشت حجت الاسلام «مصطفی زمانی» نویسنده، محقق و استاد برجسته حوزه علمیه در سال 90

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید