تشکیل دفتر حفظ آثار و ستاد بزرگداشت ششم بهمن مکرر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، علی امانی مدیر حفظ آثار و تبلیغ ارزش های حراست شهرستان آمل است. از ظهر وی روز جمعه در افتتاحیه دفتر حفظ آثار باستانی در این مراسم گفت: با ایجاد دفتر حفظ آثار باستانی و اعلام ارزش های مقدس در شهرستان آمل و همچنین ستاد حفظ آثار باستانی شهرستان آمل گرامیداشت ششم بهمن آمل به عنوان یک مکان مستقل و همچنین تاثیرات فرهنگی، رشادت های 41 شهید حماسه مردمی و رزمندگان، روز ششم بهمن را در این شهرستان معرفی و فرهنگ ایثار و شهادت را به عموم مردم ترویج داد.

امانی با اشاره به اهمیت راه اندازی اداره حفظ آثار باستانی و اشاعه ارزش های مقدس در هر شهر به ویژه شهرستان آمل و موقعیت مهم آن افزود: در بسیاری از شهرستان ها دفاتر حفظ آثار باستانی وجود دارد. بناهای تاریخی و گسترش مقدس ارزش های حفاظت شده راه اندازی شده است. ، پیرو شهدا و دفاع مقدس باشید.

وی تاکید کرد برین وی با اشاره به اینکه حراست مقدس و حماسه مردمی ششم بهمن آمل از منظر دولتی قابل ترویج نیست، گفت: باید با جلب مشارکت مردمی و ترویج این فرهنگ و تشویق مردم، آثار و ارزش های حراست مقدس حفظ شود.

مدیر حفظ آثار دینی و نشر ارزش های آستان مقدس کیهان هدف اولیه از تشکیل این پست و همچنین ستاد بزرگداشت حماسه مردمی ششم بهمن آمل را در فضایی مستقل عنوان کرد و ادامه داد: مقدسه. و ستاد بزرگداشت حماسه مردمی ششم بهمن مکرر و حضور بیشتر و موثرتر استهلاک جوان با برگزاری جلسات کارشناسی و علاقه مندی قابل انجام است گیر از تجربیات فکری و حمایت خبرنگاران ورزشکاران دوران دفاع مقدس و همچنین حماسه 6 بهمن سال 60 آمل، آثار و فرهنگ به جا مانده از دفاع مقدس، وحماسه مردم 6 بهمن این فرهنگ را به عموم مردم به ویژه نسل جوان و همچنین به نسل های بعدی منتقل کردند.

امانی خوشبختانه امسال و با همین نگرش ادامه داد ازماه شهید گذشته به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه مردمی شهید ششم بهمن آمل آماده شده است اصلا 24 کمیته اجرایی و تشکیلاتی ستاد انقلاب متعهد ششم بهمن، ستاد انقلاب و به طور موثر شهرهایی هستند که برنامه ها به خوبی پیش می رود.

خاطرات رزمندگان دفاع مقدس محصول فرهنگی می شود

او همچنین به آموزش خبرنگاران جوان و استفاده از آنها در خاطره نویسی و جمع آوری اشاره می کند لطفا بیاور اسناد الف آثار بقایای رزمندگان وحماسه سازندگان جلو وجنگ درهشت وی سال دفاع مقدس را از دیگر وظایف این پست در راستای حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در شهرستان آمل عنوان کرد.

مدیر دفترحفظ وی با بیان اینکه آثار و ارزش های حراست مقدس آمل باید گنجینه خاطرات شفاهی رزمندگان دوران دفاع مقدس مورد بررسی قرار گیرد و این خاطرات به محصول فرهنگی تبدیل شود، گفت:

امانی یادآور شد: از فرصت حضور رزمنده در منطقه برای پیگیری مسائل اداری و ثبت این خاطرات و تدوین در فرصت مناسب استفاده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید