تشکیل 549 پرونده تخلفات صنفی در آذربایجان غربی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، ایرج مرندی در این خصوص اظهار داشت: در نوروز 1401 بیش از دو هزار مورد بازرسی از واحدهای خدماتی و صنفی در آذربایجان غربی انجام و 549 مورد تخلف صنفی به ثبت رسیده است.

وی ادامه می دهد: از 20 اسفند 1392 تا پایان 4 فروردین 1401 نظارت بر عملکرد اتحادیه های کارگری روی آنها این سازمان نزدیک به 2000 بازرسی از واحدهای خدماتی و صنفی مربوط به ویژه قنادان و آجیل فروشان را بر عهده دارد.

مرندی گفت: بازرسی های انجام شده منجر به تشکیل 549 فقره تخلف صنفی به ارزش بیش از 10 میلیارد و 411 میلیون ریال شد که برای رسیدگی بیشتر و صدور رای قطعی به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

وی افزود: از اواخر سال گذشته تا 13 فروردین ماه امسال با کارشناسان اداره کل گردشگری در قالب گروه های مشترک، بررسی های لازم از نحوه ارائه خدمات و قیمت هتل ها، مسافرخانه ها، مهمانان انجام شد. خانه ها، رستوران ها در شهر و حومه شهر.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تاکید کرد: با توجه به مصادف شدن پایان تعطیلات نوروزی با ماه مبارک رمضان، طی جلسه ای با حضور در ارومیه قیمت زولبیا و بامیه در ارومیه افزایش یافت. توسط رئیس سازمان صمت استان و رئیس اتحادیه قنادی ها به ازای هر کیلو زولبیا و بامیه در قنادی های درجه یک 64 هزار تومان و در قنادی های درجه دو 60 هزار تومان توسط اتحادیه تایید و به واحدهای مربوطه ابلاغ شد.

مرندی اعلام می کند: نظارت و بازرسی از واحدهای تولیدی و توزیعی زولبیا و با من واحدهای صنفی مربوطه نیز تا پایان ماه مبارک رمضان به صورت ویژه ادامه خواهند داشت و در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی از سوی واحدهای صنفی، با متخلفان برابر قانون نظام صنفی رفتار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید