تصفیه‌خانه فاضلاب گنبدکاوس هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس ، حمیدرضا جانباز عصر امروز در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب گنبدکاووس اظهارداشت: 10 حلقه چاه و دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن و تانکرهای حمل آب سال آینده کمبود آب شرب گنبدکاوس را جبران می‌کنند.

وی گفت: امسال حدود 80 میلیارد تومان اعتبار به این طرح اختصاص یافته و پیش‌بینی می‌شود در هفته دولت سال 1401 به بهره‌برداری برسد.

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار کرد: در سال آینده نیز 140 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافته تا تکمیل شود.

راز طولانی شدن بهره‌برداری از تصفیه‌خانه اضطراری آب یاسوج چیست؟زئیس مجمع نمایندگان یزد: اراده‌ای برای رفع مشکل پساب تصفیه خانه یزد وجود ندارد

عبدالقدیر کریمی فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس نیز در این بازدید گفت: این تصفیه‌خانه با ظرفیت 65 هزار انشعاب طراحی شده بود اما با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به حدود 150 هزار انشعاب افزایش ارتقاء می‌یابد.

امانقلیچ شادمهر نماینده مردم گنبدکاوس در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم از حفر 9 حلقه چاه آب شرب و همچنین یک حلقه چاه اب در حریم بستر رودخانه(فلمن)، دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن و تانکرهای حمل آب برای روستاهای نوار مرزی جهت جبران کمبود حدود 300 مترمکعب بر ثانیه آب شرب برای سال آینده در گنبدکاوس خبر داد.

انتهای پیام/581/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید