تصمیم اشتباه اسکار از آب در می آید/ طرفداران جانی دپ کار را تمام می کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانطرفداران جانی دپ با رای دادن به فیلم «میناماتا» در شبکه های اجتماعی فعال شدند تا عنوان محبوب ترین فیلم اسکار را از آن خود کنند.

«میناماتا» جدیدترین ساخته جانی دپ است که مدت زیادی از نمایش آن نمی گذرد و به تازگی در سینماها اکران شده است.

اگرچه این فیلم نقدهای مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرد، اما هیچ رای از نامزدهای اسکار دریافت نکرد. با توجه به کیفیت فیلم و بازی قوی جانی دپ به عنوان یک عکاس افشاگر، گفته شد که اسکار عمداً این فیلم را نادیده گرفته است.

هم اکنون با رای طرفداران این امکان وجود دارد که این فیلم برنده اسکار و نامزدی به عنوان فیلم محبوب مردم شود که خلاقیت آکادمی امسال بود و به اسکار اضافه شد.

اسکار از کاربران توییتر خواسته است که تا 3 مارس به فیلم مورد علاقه خود که در سال 2021 نمایش داده می شود رای دهند.

البته طرفداران دیگر فیلم هایی که در اسکار نادیده گرفته شدند نیز وارد میدان شدند و «لیگ عدالت» زک اسنایدر می توانست یکی از برندگان باشد، اما این فیلم به دلیل مناسب نبودن فیلم های این کارگردان برای رقابت مناسب تلقی نشد. «مرد عنکبوتی: راهی برای خانه نیست» که نتوانست به اسکار برسد نیز طرفداران زیادی دارد. فیلم دیگری که طرفداران در آن وارد شده اند «سیندرلا» ساخته کامیلا کابیو است که با استقبال خوبی از سوی منتقدان مواجه نشد.

در میان پیام هایی که در این باره در توییتر منتشر شده، طرفداران فیلم «میناماتا» بیشترین تاثیر را دارند و از دیگران می خواهند که به این فیلم رای دهند تا صدای رنجور مردم میناماتا به گوش جهانیان برسد و زحمات را کنار نگذارند. مال آنهاست.

«میناماتا» به کارگردانی اندرو لیوتاس و بر اساس داستانی واقعی بر اساس کتابی از میوکو اسمیت ساخته شده است. جانی دپ نقش ویلیام یوجین اسمیت، یکی از مشهورترین عکاسان جهان را بازی می‌کند که برای ثبت اثرات مخرب مسمومیت با جیوه در شهرهای ساحلی به ژاپن سفر می‌کند. آلودگی ناشی از آلودگی دریا از کارخانه چیسو بود و این عکاس با پروژه بزرگ عکاسی خود دنیا را متوجه این اتفاق کرد. قربانیان به دلیل عفونت فلج شدند و یوجین اسمیت به همراه دستیار و همسرش از سال 1971 تا 1973 برای ضبط این حادثه در منطقه ماندند.

پیش از این، برخی تصمیم اسکار را اشتباه متوجه شده بودند و پیش‌بینی می‌کردند که امواج هواداران بر این تصمیم تأثیر بگذارد. اگر این تصمیم اسکار شکست بخورد، جایزه مردم هرگز تکرار نخواهد شد.

نود و چهارمین دوره جوایز اسکار در تاریخ 27 مارس 2022 برای معرفی برندگان امسال برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید