تصمیم برای بازگشایی مراکز آموزشی باید با جدیت ادامه یابد/ لزوم ترغیب مردم به تزریق نوبت سوم واکسن/ تاکید بر نظارت جدی بر قیمت ها در بازار دارو – تابناک


اجتماعی درخشان

رئیس جمهور بر لزوم تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری و جدی گرفتن بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و آموزش حضوری تاکید کرد.

به گزارش تابناک، آیت الله دکتر. سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا به مناسبت روز جهانی بهداشت، از تلاش‌های تیم بهداشت و درمان کشور در دوران شیوع کرونا و اقدامات انجام شده برای آرامش و تامین سلامت قدردانی کرد.

وی «سلامت عامه» را سرلوحه کار دولت مردمی از همان ابتدای تأسیس خواند و ضمن ابراز خرسندی از تأثیر واکسیناسیون عمومی تاج در کاهش عوارض و مرگ و میر، جامعه سلامت، پزشکان، رسانه ها و … دادگاه های دیگر برای تزریق سوم، تشویق واکسن.

رئیسی تاکید کرد: سیاست دولت اقناع افکار عمومی است و معتقدیم اگر اهمیت موضوع به خوبی برای مردم تبیین شود و قانع شوند حتما به توصیه های متولیان بهداشت کشور عمل خواهند کرد.

تصمیم برای بازگشایی مراکز آموزشی باید جدی بماند/ لزوم ترغیب مردم به تزریق نوبت سوم واکسن/ تاکید بر نظارت جدی بر قیمت ها در بازار دارو

وی همچنین با تاکید بر تداوم آموزش حضوری در مراکز آموزشی کشور، تصریح کرد: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها خسارات جبران ناپذیری را به همراه دارد که مهم ترین آن شکست مدارس است.

رئیسی همچنین بر لزوم توجه به رعایت نکات بهداشتی در مدارس تاکید کرد و گفت: در صورت بروز علائم بیماری در دانش آموزی حضور در کلاس الزامی نیست اما این موضوع نباید باعث تعطیلی مدرسه و وقفه در آموزش حضوری شود. از دیگر دانش آموزان».

وی در ادامه با تاکید بر نظارت و کنترل قیمت دارو، گفت: قیمت دارو نباید افزایش یابد، اما این موضوع قابل بحث نیست و نیاز به نظارت و رسیدگی جدی به تخلفات احتمالی دارد.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به افزایش 50 درصدی سفرهای نوروزی و کاهش 23 درصدی تصادفات فوتی در کشور، از همه دست اندرکاران ایجاد نظم و امنیت و دستگاه های خدمات رسان در این حوزه تشکر و قدردانی کرد و در این زمینه تلاش و کوشش کردند. برای به حداقل رساندن تصادفات برنامه ریزی شده است.

وی گفت: آنچه در سفره های نوروزی شاهد بودیم کارنامه خوبی است که نشان از افزایش نشاط، امنیت و حفظ جان مردم و تلاش و فعالیت همه دستگاه های مسئول دارد.

دیدگاهتان را بنویسید