تصمیم جدید مدیریت اجرایی آستارا برای مقابله با تردد کامیون های ترانزیت خارجیبه گزارش خبرنگار ایرنا عنایت رضایی پور روز دوشنبه در جلسه شورای ترافیک استان آستارا افزود: تردد کامیون ها در حاشیه جاده نارضایتی اهالی را به همراه داشته و مردم با مشکلات مختلف مواجه نشده اند. چندین سال برنامه ریزی نشده.”

وی افزود: ماه آینده شاهد حضور گردشگران در شهر آستارا خواهیم بود و این امر مشکلات ترافیکی ورودی شهر و بلوار سفیرامید را دوچندان می کند و از این رو تردد کامیون های ترانزیتی باید هر چه سریعتر ساماندهی شود.

وی بیان کرد: تداخل مکرر شبکه های فیبر نوری و اینترنتی گمرکات و سایر ارگان های فعال در مرز کاملا غیرقابل قبول است و باید راهکارهای جایگزین برای حل مشکل قطعی سامانه اتخاذ شود.

وی افزود: با برنامه ریزی و پیش بینی مناسب برای زمان بندی دقیق سامانه با جایگزین ها، باید با توقف روند ترخیص کامیون ها و افزایش سرعت تشریفات گمرکی مقابله کنیم که این امر باعث کاهش حضور کامیون ها در سطح شهر می شود. ما خواهیم کرد.

دفتر آستارا از ظرفیت سمن استفاده می کند

در ادامه سرپرست فرمانداری آستارا روز دوشنبه در دیدار با مدیران سامان گفت: سازمان های مردم نهاد در کنار دستگاه های دولتی می توانند نقش یک سلاح اجرایی را ایفا کنند و تاکنون از این ظرفیت استفاده نشده است.

رضایی پور افزود: مجوز فعالیت نهم حوزه علمیه فرمانداری آستارا با محوریت حمایت از جامعه معلولان صادر شد و دستگاه های مردمی باید در عرصه آموزش به ویژه از طریق فضای مجازی پیشگام باشند.

وی افزود: برگزاری برنامه ها و همایش های مختلف فرهنگی ورزشی با هدف افزایش نشاط اجتماعی باید مورد توجه سازمان های مردم نهاد باشد.

سرپرست فرمانداری آستارا ادامه داد: جوامع پیشرفته از توان مردمی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند و حمایت دولت نیروی انسانی و عزت از سازمان های مردم نهاد زمینه توسعه را فراهم می کند.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی کارگاه های آموزشی در مدارس، دانشگاه ها و کتابخانه ها برگزار کنند و این موضوع در خانواده ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری آستارا گفت: مشارکت نخبگانی برای پویایی سمن حیاتی است و آستارا از نظر تعداد سمن ها یکی از شهرستان های پیشرو در استان است.

شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غربی ترین نقطه استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و 15 سازمان مردم نهاد در آن فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید