تصویب طرح "کشاورزی قراردادی" زمینه حفاظت از منابع آبی را فراهم می‌کند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان٬ عباس نجفی ظهر امروز در جلسه پیشگیری از حفر غیرمجاز چاه با بیان اینکه مسئله سلامت مردم قابل اغماق و چشم پوشی نیست اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های متولی امر باید در راستای تکالیف و وظایف قانونی خویش نسبت به پیشگیری از حفر غیرمجاز چاه و صیانت از حریم و بستر رودخانه‌ها و حاشیه سدها اقدام کنند.

وی با اشاره به موضوع بحران آب٬ کمبود آن و چالش‌های پیش آمده در برخی از استان‌ها افزود: باید تدابیر امنیتی مناسب در پیشگیری از ناهنجار‌ی‌های اجتماعی اتخاذ شود.

معاون قضایی دادگستری همدان عنوان کرد: مردم استان حق دارند از موهبات الهی همچون منابع آبی استفاده بهینه کنند پس مدیران باید در این راستا هر اقدامی که ضرورت دارد انجام دهند.

وی با این توضیح که یکی از نکات مورد اهمیت، حفظ و صیانت از عدم آلودگی آب‌های زیرزمینی است گفت: متولیان امر باید نظارت ویژه‌ای بر جلوگیری از آلوده‌شدن آب‌ها داشته باشند و اگر در مسیر رودخانه یا رودی آلودگی وجود دارد که ممکن است باعث تسری به آب‌ها و منابع زیرزمینی شود باید پاکسازی شود زیرا حفظ سلامت مردم قابل اغماض و چشم‌پوشی نیست.

معاون قضایی دادگستری کل استان همدان ادامه داد: متولیان امر آن گونه که باید بر مباحث فرهنگی این حوزه کار نکرده‌اند برای نمونه یکی از مشکلات ما عدم اطلا‌ع‌رسانی صحیح مقررات پس از اعطای مجوز پروانه بهره‌برداری به افراد است، متأسفانه فرد متصور است که مالک مطلق منابع آبی است این در حالی است که اولویت با آب شرب برای عموم مردم است موضوعی که به درستی برای آنان تبیین نشده است.

انسداد 300حلقه چاه غیر مجاز در استان یزد/ آب چاه‌ها را با نصب کنتور هوشمند مدیریت می‌کنیمآیا اراده‌ای برای انسداد 1259 چاه غیر مجاز آب در کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد؟آژیر خطر کم‌آبی در استان البرز به صدا درآمد/ 8400 چاه غیر مجاز از منابع آبی البرز برداشت می‌کنند

نجفی درباره تصویب طرح کشاورزی قراردادی در مجلس گام نخست این طرح را تبیین درست آن برای کشاوران دانست و گفت: کشاورز باید بداند این کار چه ضرورت و اهمیتی دارد همچنین به نظر می‌آید با اجرای این طرح موانعی مانند الگوی نادرست کشت و عدم صرفه‌جویی منابع آبی برطرف خواهد شد و زمینه حفاظت از منابع آبی فراهم می‌شود.

انتهای پیام/742/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید