تظاهرات ضد اسرائیلی مقابل سفارت اسرائیل در لندن – تابناک


به گزارش ایرنا، معترضان با سردادن شعارهایی علیه اسرائیل خواستار پایان اشغالگری، خشونت و سیاست های تجزیه طلبانه در فلسطین اشغالی شدند.

این تظاهرات که توسط گروه‌های حامی فلسطین از جمله اتحادیه مسلمانان بریتانیا و کمپین همبستگی فلسطینی سازماندهی شده بود، خواستار اعمال فشار از سوی دولت انگلیس برای توقف اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی شد.

شرکت کنندگان پرچم فلسطین را در دست داشتند و شعار مقاومت و آزادی فلسطین سر دادند: فلسطین باید از رودخانه تا دریا آزاد شود.

چند روز پیش نیز گروهی دیگر از معترضان در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی تجمع کردند و با سردادن شعارهایی علیه اسرائیل خشم و انزجار خود را از اقدامات وحشیانه صهیونیست ها اعلام کردند.

نیروهای رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان از هفته گذشته به مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی حمله کردند و 160 فلسطینی را زخمی کردند که احتمال می رود خطر مرگ برخی از آنها را تهدید کند.

حمله روز جمعه ارتش رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی که موجب هتک حرمت مسجد الاقصی و زخمی شدن ده ها نمازگزار فلسطینی که برای اقامه نماز جمعه به این حرم آمده بودند، واکنش های گسترده ای را از سوی گروه ها و شخصیت های بین المللی در پی داشت.

اقدامات رژیم صهیونیستی خشم گسترده ای را در میان گروه ها و شخصیت های فلسطینی برانگیخت و آنها این اقدامات را محکوم و تهدید به انتقام از جنایات اشغالگران کردند.

کشورهای غربی تاکنون یا به این تحولات واکنشی نشان نداده اند و یا بیانیه های تندی برای کاهش تنش صادر کرده اند.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس در واکنشی منفعلانه و بی امان از حملات مکرر صهیونیست ها به نمازگزاران در باغ های مسجد الاقصی ابراز نگرانی کرد و بر لزوم خویشتن داری دو طرف تاکید کرد.

سخنگوی بوریس جانسون در یک کنفرانس خبری در لندن گفت: ما نگران وضعیت اورشلیم هستیم و بر نیاز به خویشتن داری به ویژه در ماه مبارک رمضان تاکید می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید