تظاهرات ضد اسرائیلی مقابل سفارت اسرائیل در لندنبه گزارش ایرنا، معترضان با سردادن شعارهای ضد اسرائیلی خواستار پایان اشغال، خشونت و آپارتاید در فلسطین اشغالی شدند.

تظاهرکنندگان که توسط گروه‌های حامی فلسطین از جمله انجمن مسلمانان بریتانیا و کمپین همبستگی فلسطین سازماندهی شده بودند، خواستار اعمال فشار از سوی دولت انگلیس برای توقف اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی شدند.

شرکت کنندگان پرچم های فلسطین را حمل می کردند و شعارهایی برای مقاومت و آزادی فلسطین سر می دادند: از رودخانه تا دریا، فلسطین باید آزاد شود.

چند روز پیش نیز گروهی دیگر از معترضان با سر دادن شعارهای ضد اسرائیلی، خشم و انزجار خود را از اقدامات ظالمانه صهیونیست ها در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی تجمع کردند.

حملات نظامیان و شهرک نشینان رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی از هفته گذشته تاکنون 160 فلسطینی را مجروح کرده اند که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

حمله روز جمعه ارتش رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و ویران کردن آن و مجروح شدن ده ها نمازگزار فلسطینی که برای اقامه نماز جمعه به این حرم آمده بودند، با واکنش های گسترده گروه ها و شخصیت های بین المللی مواجه شده است.

این اقدام رژیم صهیونیستی خشم گسترده ای را در میان گروه ها و شخصیت های فلسطینی برانگیخت و آنها این اقدام را محکوم کردند و به شدت تهدید به انتقام از جنایات اشغالگران کردند.

تاکنون کشورهای غربی به این تحولات واکنشی نشان نداده اند و یا بیانیه های تند برای کاهش تنش ها صادر نکرده اند.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس در واکنشی منفعلانه و بی امان از حملات مکرر صهیونیست ها به نمازگزاران در صحن های مسجد الاقصی ابراز نگرانی کرد و بر لزوم خویشتن داری دو طرف تاکید کرد.

سخنگوی بوریس جانسون در کنفرانسی خبری در لندن گفت: ما نگران وضعیت قدس هستیم و بر نیاز به خویشتن داری به ویژه در ماه مبارک رمضان تاکید می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید