تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان رو به افزایش است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، آمار روزانه بیماران سرپایی و بستری‌های کرونا در استان کرمان زیر سایه عادی انگاری‌ها، افزایش رفت و آمدها، حضور در اجتماعات و … در حال افزایش بوده و در این میان کاهش چشمگیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم استان کرمان بیش از هر چیز نگران کننده است.

شمار بیماران قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بر اساس آخرین آمار منتشر شده 282 مورد است و بیش از این میزان آمار بیمار بستری مشکوک کرونا است و شبانه روز گدشته 72 بیمار قطعی در بیمارستان‌های استان بستری شدند تا مجموع بیماران قطعی کرونا از ابتدای همه گیری در بزرگترین استان کشور به 42 هزار و 127 مورد برسد.

در این میان واکسیناسیون کرونا در استان کرمان بدون هیچ محدودیتی در حال انجام است و تا کنون یک میلیون و 977 هزار و 131 نفر در استان کرمان نوبت اول واکسن کرونا و یک میلیون و 356 هزار و 279 نفر نوبت دوم واکسن کرونا تزریق کردند و براساس آخرین دستور العمل وزارت بهداشت افراد بالای 60 سال که واکسن‌های غیرفعال شامل سینوفارم، کووبرکت و بهارات را حداقل 4 ماه قبل دریافت کرده‌اند برای دریافت نوبت سوم واکسن می‌توانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا ظهر امروز اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 282 مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد 140 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 36 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 16 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 14 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 76 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 74 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 42 هزار و 127 مورد رسیده است.

وی به فوت 8 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 939 مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 977 هزار و 131 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و 356 هزار و 279 مورد است.

احمد اسکندری‌نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز با بیان اینکه تاکنون حدود 93 درصد دانش آموزان 12 تا 18 سال استان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند اظهار داشت: از مجموع 257 هزار و 575 نفر جامعه هدف ما در استان تا کنون 240 هزار و 187 دانش آموز دوره اول و دوم متوسطه دوز اول و 79 هزار و 890 نفر نیز دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

واکسیناسیون کرونا در استان کرمان از مرز 3 میلیون و 300 هزار نفر گذشتمجموع بستری‌های کرونایی در استان کرمان به مرز 42000 نفر رسید

وی با بیان اینکه به دانش‌آموزان پایه‌های هفتم تا دوازدهم 2 نوبت واکسن سینوفارم، همانند بزرگسالان تزریق می‌شود گفت: از ابتدای آذر ماه شروع آموزش حضوری دانش آموزان در تمامی دوره‌های تحصیلی است.

اسکندری نسب با اشاره به اینکه واکسیناسیون دانش آموزان در استان بدون هیچ مانعی از هفته اول مهرماه امسال در حال انجام است افزود: تزریق واکسن دانش آموزان اختیاری است.

انتهای پیام/511/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید