تعداد بیماران کرونایی در استان گلستان 75 درصد کاهش داشته است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، عبدالرضا فاضل ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: روند نزولی شیوع کرونا که از حدود یک ماه قبل در استان آغاز شده است همچنان ادامه دارد و تعداد بیماران نسبت به اوج پیک پنجم 75 درصد کمتر شده است.

وی یادآور شد: در پیک پنجم شیوع کرونا یک‌هزار و 984 بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری بودند که این بالاترین آمار بستری‌شدگان از ابتدای همه‌گیری کرونا از اسفند 98 تاکنون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در حال حاضر 465 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند که تعداد آنان نسبت به دیروز 12 نفر کمتر شده است.

وی با اشاره به کاهش تعداد بیماران بدحال در استان افزود: از مجموع بیماران بستری 111 بیمار در بخش‌های آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند که از این تعداد حال 48 بیمار که به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند کاملاً وخیم است.

آمار کرونا در ایران| فوت 355 نفر در 24 ساعت گذشته اختلال در ثبت واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون کرونا در استان البرز نزولی شد

فاضل با اشاره به وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در استان گفت: خوشبختانه با استمرار شرایط کاهشی شیوع بیماری، وضعیت 11 شهرستان زرد شده اما همچنان شهرستان‌های گرگان، علی ابادکتول و گالیکش در وضعیت نارنجی و هشدار قرار دارند.

وی در ادامه بر گسترش واکسیناسیون کرونا در استان اشاره کرد و اظهار داشت: حدود یک میلیون و 300 هزار نفر در استان مشمول واکسیناسیون کرونا هستند که مرحله اول واکسن به نزدیک 50 درصد این افراد تزریق شده است.

وی هم چنین با اشاره به کاهش سن واکسیناسیون در استان افزود: سنواکسیناسیون 5 سال کاهش یاقته و متولدان سال 68 و قبل از آن می‌توانند برای تزریق واکسن اقدام کنند.

انتهای پیام/581/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید