تعداد شهرهای قرمز بیش از دو برابر شد و به 247 شهر رسید/ رنگ «آبی» از نقشه حذف شد! – درخشان


اجتماعی براق

همزمان با تغییر مرجع به روز رسانی نقشه رنگی کرونا کشورمان، این نقشه برای افزایش تعداد شهرهای قرمز رنگ و ارائه تصویری ترسناک به روز شد.

به گزارش تابناک؛ ساعاتی پیش پیامی در کانال اطلاع رسانی اپلیکیشن ماسک منتشر شد که در آن تاکید شده بود که ارسال آمار مراقبت های بستری به این مجموعه متوقف شده و به روز رسانی نقشه رنگی کرونا به مجموعه دیگری واگذار می شود. به معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان.

در پی این حادثه، مرکز اطلاع رسانی این اداره در اطلاعیه ای تاکید کرد: از این پس برای یکسان سازی رویه در اطلاع رسانی، لکه گیری کرونایی شهرها از طریق مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، درمان و آموزش پزشکی وزارت بهداشت انجام می شود. ” و با این اطلاعیه رنگبندی جدید کشورمان را منتشر کرد که احتمالا از فردا اعمال خواهد شد.

برای دیدن عکس در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید

بر اساس نقشه – که فاقد جزئیات است و برای کنترل رنگ بندی هر شهر بی فایده است – تعداد شهرهای قرمز رنگ از 77 شهر به 120 شهر به طور چشمگیری افزایش می یابد به طوری که نقاط قرمز روی نقشه به شدت افزایش می یابد و تصویری وحشتناک از ادامه آن. موج ششم پیشنهاد کرونا در کشورمان؛ تصویری که هنوز ریکسداگ را برای اعمال محدودیت قانع نکرده است.

بر اساس این به روز رسانی نقشه، تعداد شهرهای نارنجی رنگ از 179 شهر به 153 شهر کاهش یافته است، زیرا وضعیت در بسیاری از شهرهای نارنجی رنگ وخیم شده و به وضعیت قرمز رسیده است، همچنین تعداد شهرهای زرد نیز از 181 شهر به 167 شهر کاهش یافته است. از 11 تا 8 شهر که همگی نشان از اوج گرفتن وضعیت بحرانی کشور دارد.

وضعیتی که اگر تشدید نکات بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات، فواصل و تهویه مناسب محیط اطراف و تزریق نوبت سوم واکسن در دستور کار قرار نگیرد و اعمال محدودیت‌های ویژه در دستور کار قرار نگیرد، بدتر خواهد شد. به کنترل بحران کمک نمی کند. محدودیت هایی که فردا می تواند به تصویب ستاد ملی برسد.

دیدگاهتان را بنویسید