تعلیق پروازهای ایرفلوت روسیه به قزاقستانبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری روسی تاس، این شرکت هواپیمایی روسیه اعلام کرد که در همکاری عملیاتی دائمی با اداره حمل و نقل فدرال و وزارت خارجه روسیه برای از سرگیری حمل و نقل هوایی به / از جمهوری قزاقستان است.

ایرفلوت لغو پروازهای خود را از 5 ژانویه (15 ژانویه) آغاز کرده است. این در حالی است که به مسافرانی که با لغو پروازهای خود مواجه شده اند، پیشنهاد شده است که به جای بازپرداخت هزینه، پروازهای خود را با سایر شرکت های هواپیمایی جایگزین کنند.

تظاهرات خیابانی در چندین شهر قزاقستان از روز دوم ژانویه پس از افزایش قیمت سوخت آغاز شد و چند روز بعد به شورش های گسترده تبدیل شد. از آن زمان چندین نفر مجروح و کشته شده اند.

قاسم ژومارت توکایف رئیس جمهور قزاقستان از سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه و سایر متحدان درخواست کرد و نیروهای حافظ صلح در این کشور مستقر شدند.

به گفته مقامات قزاقستان، اجرای قانون در سراسر کشور از صبح روز 7 ژانویه آغاز شده است. با این حال، تنش ها همچنان در آلماتی گزارش می شود و شاهدان محلی می گویند هنوز صدای تیراندازی شنیده می شود و نیروهای امنیتی در حال انجام عملیات ویژه هستند.

وی که در جلسه شورای امنیت ملی قزاقستان با حضور رئیس جمهور در 5 ژانویه صحبت می کرد، گفت: گروه های تروریستی فرودگاه آلماتی و پنج هواپیما از جمله یک هواپیمای خارجی را تحت کنترل خود درآورده اند. در روزهای بعد فرودگاه با تبلیغات ویژه آزاد شد.

دیدگاهتان را بنویسید