تعیین هر قیمتی برای اقلام بستگی به بررسی و اخذ نتیجه سازمان حراست داردوزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با وزارت صمت گفت: طرح‌های تحول دوره جدید را در دستور کار قرار داده‌ایم که یکی از آن‌ها درج قیمت‌های تولیدکننده بود که بسیاری از بازرسی‌ها را کاهش داد و شفافیت عمومی را ایجاد می‌کند. .

این را سازمان امنیت اعلام کرد؛ هرگونه تغییر قیمت کالاهای منتخب توسط مراجع قانونی قیمت گذاری پس از ارائه مدارک مربوطه و محاسبات کارشناسی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و طراحی و تایید ستاد تنظیم بازار انجام خواهد شد.

محصولات منتخب شامل لبنیات پرمصرف (ماست معمولی، شیر کم چرب، پنیر)، شیر خام، حبوبات، مرغ، گوشت قرمز، تخم مرغ، شکر، کودهای شیمیایی اساسی، روغن‌های خوراکی خام و تصفیه شده، دانه‌های روغنی، مواد حیوانی و طیور است. (کنجاله، جو و ذرت)، گندم، آرد، نان، برنج، رب گوجه فرنگی، کنسرو تن ماهی، داروها و مکمل های دام و طیور (اختیاری توسط وزارت جهاد کشاورزی)، ماکارونی (رشته ساده)، دارو، تجهیزات پزشکی ( به انتخاب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انواع خودرو (به انتخاب کمیته خودرویی وزارت بهداشت)، انواع مواد شوینده (به انتخاب وزارت صنعت، معدن و تجارت)، یخچال، یخچال، تلویزیون ، ماشین لباسشویی، کاغذ پرس، چاپ و تحریر، روغن موتور، لاستیک خودرو، پوشک و دستمال کاغذی، خدمات پزشکی، درمانی، تشخیصی و آزمایشگاهی و حمل و نقل بار و مسافر در داخل و خارج شهر (هوایی، ریلی و جاده ای) و هزینه خدمات جاده ای و بندری.

ضوابط عمومی قیمت گذاری مصوب هیات تعیین و تثبیت قیمت ها بر روی درگاه این سازمان قرار گرفته و تمامی واحدهای مرتبط باید در هنگام تعیین قیمت جایگاه خود، آن را رعایت کنند.

با دستور رئیس جمهور و بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، هرگونه افزایش قیمت علاوه بر اعلام فهرست کالاها و خدمات، براساس بررسی و نتیجه گیری سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده بر اساس ضوابط قیمت گذاری بوده است. .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید