تغییرات استراتژیک در سیاست خارجی نتیجه دولت جدید است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه نماز جمعه این هفته حاضر شد. اسالم سعی کنید با مراجعه به اشعار قرآنی در مورد پرهیز، بحث اخلاقی را ادامه دهید شک، گفت: قضاوت بر اساس گمان بد مقدمه گناهان دیگر و از گناهانی است که موجب تهمت و تهمت مشروع به برادران دینی می شود.

خطبه جمعه اسالم ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) مبارک باد.س) و در گرامیداشت روز زن به بیان فضایل و ویژگی های خود پرداخت و افزود: حقانیت و کرامت حضرت فاطمه (س)س) همین بس که پروردگار عالم ولادت او و سوره کامل را در پیامبر اکرم (ص) نازل کرده است.ق) دستور شکر این نعمت بزرگ.

حجت الاسلام باقری در ادامه مراسم گرامیداشت ولادت حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر و بنیانگذار انقلاب اسلامی را گرامی می دارد.س) این یک نمونه واقعی از مکتب کوثر و بسیاری از اعمال نیک روزگار ما حضرت زارع است.س) قیامت دولت و امامت را زنده کرد و جهان را از نام حضرت زراء زنده کرد.س) پر شده.

امام اسالم وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به روسیه و سفر هفته گذشته وزیر امور خارجه به چین، این سفرها را بسیار تاثیرگذار دانست و موجب تحولات اساسی در معادلات اقتصادی و سیاسی جهان با ایران شد.

وی تغییرات راهبردی در سیاست خارجی را یکی از دستاوردهای مهم دولت در خنثی سازی تحریم ها دانست و افزود: نگاه آمریکا و غرب به کشورمان همواره مداخله ای بوده است. جویانه و سلطه گران وی نشان داد که با تغییر رویکرد از غرب به سایر کشورها می توان بدون نیاز به غرب آثار نامطلوب تحریم ها را خنثی کرد.

حجت الاسلام باقری افزود:روسیه در سال های اخیر بهترین دوست و همراه ما در زمینه های مختلف اقتصادی، سیاسی و امنیتی و… بوده است بین المللی او همچنین بارها حمایت خود را نشان داده است.

وی افزود: چین در سال‌های اخیر به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان با مبادلات بسیار حتی در غرب برای ما خواهر و برادر ثابت کرده است و تعامل با آنها سودمند است.

امام اسالم وی با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به گیلان تاکید کرد: توجه ویژه به گیلان، اتمام پروژه های نیمه تمام و مسائل کلانی مانند منابع طبیعی و محیط زیست به ویژه در حوزه پسماند است که راه حل آن کمد است.

دیدگاهتان را بنویسید