تقاطع غیرهمسطح شهید حکیم در قم افتتاح شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، تقاطع غیرهمسطح شهید سید محمدباقر حکیم ظهر امروز در قم افتتاح شد.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم و برخی از مسئولان استان در این مراسم حضور داشتند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در این مراسم با آرزوی توفیق برای شورای شهر ششم بیان کرد: شهر قم در سال‌های اخیر شاهد تحولات مهمی بوده که امید است مسئولان و دست اندر کاران بتوانند این مسیر را ادامه دهند.

اعرافی نگاه علمی، فرهنگی و اجتماعی به شهر را لازمه پیشرفت دانست و افزود: این نگاه همه جانبه در شهرداری وجود دارد و انشاءالله استمرار داشته باشد.

سقائیان نژاد شهردار قم در این مراسم یکی از پروژه‌های کلیدی را افتتاح و بهره برداری بلوار فردوسی و حکیم، افتتاح و بهره برداری محور مستقیم تقاطع غیرهمسطح شهید آیت الله سید محمدباقر صدر دانست و گفت: در این پروژه سه هزار و 800 میلیارد ریال بابت تملک، آزادسازی و عملیات عمرانی هزینه شده است.

استاندار همدان: مدیران پروژه‌ها را تا تکمیل و افتتاح پیگیری کنندافتتاح "مهدقرآن سهند" با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به روایت تصویرافتتاح 150 مدرسه برکت در 25 استان

وی با بیان اینکه این پروژه از شهریور 1397 آغاز شده است خاطرنشان کرد: کاهش بار ترافیکی معابر اطراف، کوتاه شدن مسیر و رونق اقتصادی داخل بافت از ویژگی‌های این پروژه است.

تقاطع غیرهمسطح شهید سید محمدباقر حکیم در ادامه اجرای طرح افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های شهری با عنوان قم در مسیر تحول است، احداث مسیر این بلوار از تقاطع بلوار شهیدان هاشمی شاهرودی تا بلوار جمهوری اسلامی به همراه احداث تقاطع غیرهمسطح در بلوار پیامبر اعظم(ص)، از سال 97 آغاز و برای انجام این پروژه بیش از 380 میلیارد تومان اعتبار در بخش تملک، آزادسازی مسیر و عملیات عمرانی هزینه شده است.

برای این پروژه 10 هزار مترمربع عرشه بتنی و 42 هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت در محدوده تقاطع صورت گرفته که امروز مسیر مستقیم این تقاطع به بهره‌برداری رسید، مهمترین اهداف کلان این پروژه می‌توان به تکمیل شبکه معابر شهری، توزیع ترافیک و تکمیل مسیر ارتباطی حلقه ترافیکی فردوسی و ارتباط شریانی مناطق 4،1 و 5 در مرحله اول از طریق احداث تقاطع غیرهمسطح و مناطق 6،2 و 3 در ادامه مسیر این حلقه ترافیکی نام برد.

انتهای پیام/452/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید