تلاش انگلیس برای تصویب قطعنامه علیه ایران در نشست آینده شورای حکام

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری اکسیوس روز چهارشنبه گزارش داد انگلیس تلاش‌هایی رای برای صدور قطعنامه علیه ایران در نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت داده است.

به نوشته پایگاه خبری اکسیوس، مقامات آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس طی چند هفته اخیر درباره امکان صدور قطعنامه علیه ایران در نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به بهانه آنچه محدودیت‌های ایران برای بازرسان آژانس انرژی اتمی خوانده شده است، بحث و تبادل نظر کرده‌‌اند و انگلیس فعالانه تلاش کرده است تا طرف‌های دیگر (آمریکا، فرانسه و آلمان) را برای صدور یک قعطنامه انتقادی علیه ایران در نشست آتی شورای حکام که روز 25 نوامبر (4 آذر) برگزار می‌شود، متقاعد کند.

با این حال، دیپلمات‌های اروپایی به پایگاه خبری اکسیوس گفته‌اند که با توجه به اینکه ایران آمادگی خود برای از سرگیری مذاکرات وین را اعلام کرده و تاریخ مذاکرات نیز تعیین شده است، بعید است که قطعنامه‌ای علیه ایران در نشست آتی شورای حکام صادر شود.

طرف‌های غربی پیش از این نیز به‌منظور تحت فشار قرار دادن ایران و امتیاز گرفتن در مذاکرات، بحث صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام را مطرح کرده بودند، اما هربار با ایستادگی قاطعانه ایران مواجه شده و در نهایت مجبور به عقب‌نشینی شدند.

رویترز: غربی‌ها در پی صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام نیستندهشدار مجدد روسیه درباره عواقب صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکامچرا اروپایی‌ها از معرفی قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام عقب نشستند؟آمریکا: فعلاً قصد نداریم قطعنامه‌ای علیه ایران در شورای حکام مطرح کنیمغریب‌آبادی: صدور قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام متوقف شدالجزیره‌: اروپا از ارائه قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام عقب‌نشینی کرد

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید