تلاش برای اجرای عدالت آموزشی در مدارس یزد / افت 75 درصدی آموزش و پرورش – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدکاظم رحیمی نژاد امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه یکی از مشکلات حوزه آموزش کمبود معلم است، اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی در مدارس شهرهای مختلف استان یزد شناسایی شده است. در تلاش برای تامین نیروی انسانی لازم بویژه از طریق دانشگاه فرهنگیان هستیم.

وی همچنین با اشاره به مشکلات آموزشی ایجاد شده در آموزش الکترونیکی در دوران کرونا گفت: افت تحصیلی نیز دوری از کلاس درس است و مدرسه یکی از مهم ترین و اساسی ترین مشکلات آموزش الکترونیکی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به حضور مدارس در استان یزد افزود: آسیب های ناشی از نبود مدرسه قطعا بیش از فواید آن است و مدارس باید شخصاً با پذیرش مشکلات راه اندازی شوند.

رحیمی نژاد گفت: کرونا ثابت کرده است که هیچ جایی جای مدرسه را پر نمی کند و هیچکس نمی تواند جای معلم را برای دانش آموزان پر کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به گرامیداشت هفته معلم گفت: تجلیل از شخصیت و جایگاه معلم باید به فرهنگ تبدیل شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به زمان ثبت نام در مدارس نمونه دولتی ماندگار و هیئت امناء گفت: ثبت نام در این مدارس از اول تا دهم اردیبهشت ماه برگزار می شود و آزمون در تاریخ 96/9/91 برگزار می شود. 3 جولای.

رحیمی نژاد یادآور شد: پیش از این پذیرش دانش آموز در این مدارس به گونه ای بود که 70 درصد در مناطق شهری و 20 درصد در روستاها پذیرش می شدند اما امسال این رقم بین 20 تا 50 درصد خواهد بود.

55 درصد مدارس استان یزد توسط خیران ساخته شده است

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز یزد نیز در این جلسه با بیان اینکه 55 درصد مدارس استان توسط خیران ساخته شده است، گفت: استان یزد رتبه اول را در این حوزه دارد.

امیرحسین رادمنش گفت: خیرین استان یزد دو سال پیش 200 میلیارد تومان و سال گذشته تقریباً به همین میزان ساخت کردند.

وی یادآور شد: امسال چهار مدرسه با 18 میلیارد تومان توسط خیران مدرسه ساز استان ساخته شد.

2500 دانش آموز یزدی ترک تحصیل کردند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد نیز در این جلسه افت تحصیلی را یکی از آسیب های جدی آموزش مجازی دانست و گفت: آمارها حکایت از افت 75 درصدی آموزش در مدارس استان دارد.

سعیده بهادرزاده یادآور شد: سال گذشته 2500 دانش آموز در استان یزد به دلیل عدم دسترسی به منابع آموزشی ترک تحصیل کردند. امسال توانستیم این تعداد را به مدارس برگردانیم، اما برخی از آنها همچنان از تحصیل محروم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید