تلاش برای حل مشکلات کشاورزان دهلران سرنوشت ساز است – خبرگزاری مهر | ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر لطیف صادقی ظهر چهارشنبه در مقابل نماینده کشاورزان برتش و اعضا هيئت مدیره تعاونی های کشاورزی دهلران تصریح کرد: حل مشکلات تامین آب کشاورزان و تعامل آنها با مسائل آب در رصد الگوی مصرف آب با نصب کنتورهای هوشمند باید در کشتی پاییز و تابستان باید در اولویت باشد.

وی افزود: بخشی از این مشکلات مربوط به منابع و تامین آب مورد نیاز زمین کشاورزی است که تاکنون به خوبی تصرف و با همکاری صورت گرفته است. منبع آب آبیاری تابستانی و پاییزی در شهر انجام می شد.

صادقی یادآور شد: کشاورزان باید در بحث آب بحث کنند و هزینه آب را پرداخت کنند هبه همکاری به موقع داشته باشیم و از طرفی با توجه به خشکسالی الگوی مصرف را بیش از پیش رعایت کنیم در نظر گرفته شده دارند.

فرماندار ویژه دهلران در سامانه گرمسیری و نقش وی همچنین به تامین آب بخشی از زمین های کشاورزی شهرستان اشاره کرد و گفت: پیگیری های لازم برای اعتبار بخشی به این پروژه در استان و کشور انجام شده و با تکمیل آن شاهد رونق بیشتر کشاورزی خواهیم بود. در شهر، به ویژه در بخش مرکزی.”

صادقی طرح مدیریت 550 هزار هکتاری را از دیگر اقدامات ارزشمند در حوزه کشاورزی عنوان کرد و افزود: 50 هزار هکتار از این طرح در استان های ایلام و دهلران است که امروز اجرایی می شود. توسعه ما در بخش کشاورزی شهرستان به ویژه در دشت عباس مستقر هستیم و علاوه بر احیای اراضی، ایجاد کمربند سبز و اشتغال مانع از مهاجرت مردم از مناطق مرزی و توسعه و کار و تولید در مرزها شده است.

دیدگاهتان را بنویسید