تلاش سی ان ان برای تشدید تنش بین روسیه و اوکراین/ استقرار نظامی مسکو تکمیل شدبه گزارش ایرنا، بر اساس ارزیابی وزارت دفاع اوکراین که به سی ان ان گزارش شده است، قدرت کامل نیروی زمینی فدراسیون روسیه در نزدیکی اوکراین بیش از 106 هزار نفر است که شامل سایر نیروهای دریایی و هوایی نیز می شود. تعداد کل نیروها از 127 گذشت و به هزار نفر رسید.

اوکراین مدعی است که این تحولات در سیاست روسیه با هدف محدود کردن توانایی ایالات متحده برای حفظ امنیت در قاره اروپا انجام می شود.

به گزارش سی ان ان، در این ارزیابی همچنین ادعا شده است که روسیه در تلاش است اتحادیه اروپا و ناتو را تجزیه کند.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر اینکه مسکو به اوکراین حمله نظامی نخواهد کرد، گفت: وضعیت امنیتی اروپا به دلیل اقدامات و سیاست های آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بحرانی است.

وی همچنین گفت که در اروپا درگیری مسلحانه تمام عیار وجود نخواهد داشت و در حال حاضر امکان آغاز جنگ وجود ندارد.

در حالی که اوکراین، ایالات متحده، ناتو و برخی از متحدان غربی واشنگتن مدعی هستند که روسیه قصد دارد به اوکراین حمله کند، مقامات ارشد مسکو بارها به صراحت اعلام کرده اند که چنین طرحی در دستور کار کرملین نیست.

ناظران سیاسی بر این باورند که واشنگتن با بهره برداری سیاسی از موضوع اوکراین در تلاش است تا بر ابرقدرت شرق و رقیب سرسخت آن، روسیه فشار بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید