تماس تلفنی شهردار با آتش نشانان معترض/ برنامه زاکانی برای قرمزپوشان چیست؟


گروه اجتماعی خبرگزاری فارس در سال 1992 مجلس شورای ملی قانون مضرات آتش نشانی را تصویب کرد، اما این قانون تنها آتش نشانان تحت پوشش OZS را شیرین کرد که با اقدامی در “مضحک من” از آنها خواستند به این مشکل رسیدگی کنند. .

هر حرفه ای مشکلات و شیرینی های خودش را دارد. برخی از مشاغل سخت تر از برخی دیگر هستند و آتش نشانی یکی از آنهاست. آتش نشانان به دلیل ماهیت کار خود همواره در معرض آسیب های جسمی و حتی روحی هستند. این آثار به دلیل اینکه اغلب به زندگی و مرگ افراد می پردازند، قطعا افرادی که در آن فعال هستند استرس زیادی را متحمل می شوند.

آتش نشانان در هر ماموریت معمولاً در معرض اثرات متعددی از جمله اثرات استرس ترافیکی، اثرات دود و گازهای سمی در محل حادثه، اثرات آژیر، بلندگوها و چراغ راهنمایی و اثرات ترشح هورمون هستند. آمادگی دفاعی و بلایا اثرات گرما در آتش، اثرات تماس یا جذب مواد شیمیایی از طریق پوست، اثرات صدمات در محل کار، اثرات تشعشعات یونیزان و میزان تشعشعات رادیواکتیو است.

اما با وجود مصوبه مجلس شورای اسلامی (مجلس دهم) در خصوص سختی کار آتش نشانان و اجرای آن در اکثر شهرهای کشور که دارای صندوق تامین اجتماعی هستند، این امر در سازمان آتش نشانی تهران و مراجع ذیصلاح به بهانه های واهی مانند بیمه آتش سوزی تهران (صندوق بیمه اجتماعی شهرداری) و حل این مشکل مستلزم تخصیص بودجه جداگانه یا تبدیل صندوق بیمه اجتماعی شهرداری به تامین اجتماعی است، اجرای این مهم به تعویق افتاده و جست و جوی آتش نشان ها به جایی نرسیده است.

امروز آتش نشانان برای رفع مشکلات خود مقابل شهرداری تجمع کردند. با علیرضا جواب منفی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در این خصوص گفتو ما نشستیم.

آتش امروزنشانه ها در خصوص مشکلات معیشتی، مسکن و بیمه در شهرداری تهران ترکیب کردن و خواستار رفع مشکلاتشان شدند شما به آتش نشانی رفتید علت معاشرت چه بود؟

در مهرماه مصادف با روز آتش نشانی، برخی از اعضای شورا در میان آتش سوزی بودندنشانه ها آمدیم و مشکلاتشان را شنیدیم اما اتفاق خاصی نیفتاد. آتشنشانه ها آنها باور داشتند این همه گهگاه مسئولان به آنها مراجعه می کنند و مشکلات را می شنوند. بعد می روند و هیچ اتفاقی نمی افتد.

در خصوص وضعیت آتش سوزی در شورای شهر تهران هستمنشانه ها من چند وقت پیش تذکر دادم اما برخی از همکارانم هم تذکر دادند. ما احساس کردیم که اتفاقی در حال رخ دادن است و مسئولان در حال اصلاح آن هستند مشکلاتی وجود دارد. آتش امروزنشانه ها دور هم جمع شدند و خواستار رفع مشکلاتشان شدند. بنده برای جمع آوری آتشنشانه ها رفتم و با آنها صحبت کردم و این مهم بوداکثر مشکل آنها مشکل مسکن بود.

تماس تلفنی شهردار با آتش نشانان معترض / مشکلات در دستور کار 2 ماه گذشته

آتش نشانان بخشی از واحد واکنش سریع بحران شهر هستند. تعدادی از این آتش نشانان به دلیل مشکلات اسکان به حاشیه شهر رفتند و مجبور شدند برای مسافت های طولانی به تهران بیایند و سپس در عملیات های سریع شرکت کنند.

برخی فکر می کنند که آتش نشان ها فقط آتش را خاموش می کنند فعالیت های آنها بسیار متنوع است.تصور کنید یک آتش نشان جسد له شده را از ماشین بیرون می آورد چقدر آزار دهنده است. شهروندان بودن.

فردا سالگرد است محل کل آتش جالب است و جالب استنشانه ها امروز آمدند و گفتند حاضرند شهادت بدهند پس باید فضای کاری مناسب و رضایت شغلی را برای این ارواح داغدار فراهم کنیم. اگر شهید هستند و جانشان را فدا می کنند، نباید اجازه دهیم سخت زندگی کنند، باید شرایطی را فراهم کنیم که بتوانند به تعهداتشان به درستی عمل کنند.

تقریباً در تمام نقاط کشور، آتش نشانان به جز آتش نشانان تهرانی از مزایای 10 سال وقف برخوردارند.

یکی دیگر از الزامات آتش نشانان موضوع بیمه سخت و غیرزندگی است; آتش سوزی تقریباً در کل کشورنشانه ها آنها از مزایای 10 سال ارفاقی برخوردارند (با توجه به اینکه شغل آتش نشانی یکی از سخت ترین کارهاست) اما در تهران این اتفاق نمی افتد. این در حالی است که بار آتش نشانی در تهران از همه جا بیشتر است.

در صورتی که موارد نیاز به حل و فصل قانونی داشته باشد، مراجع ذی صلاح باید این کار را انجام دهند و در این زمینه نواقصی نیز شناسایی شده است.

من اینجا حقیقت را می گویم، من فقط نمی خواستم دکمه میکروفون را روشن کنم و به شهردار هشدار دهم. مردم بیشتر از آتشنشانه ها معترضان به نمایندگی از دیگران آمدند و در حضور آنها با شهردار تهران تماس گرفتم.

شهردار در جلسه دولت بود و پاسخی نداد. بعد از مدتی شهردار زنگ زد. تلفن را روی بلندگو گذاشتم و شهردار آتش نشانینشانه های تهاجمی صحبت کرد و شلیک کردنشانه ها وی گفت که در دو ماه گذشته به مشکلات آنها رسیدگی کرده و حل آنها را در اولویت قرار داده است.

لیست مشکلات معاونت شهردار با آتش نشانان/ آقای زاکانی وعده دیدار روز جمعه با تعدادی از آتش نشانان را داده است.

البته در این جلسه جلال بهرامی معاون شهردار تهران نیز حضور داشت. صحبت از مسکن، کار سخت و زنده ماندن بودرادار وی گفت ما قبلاً این موضوعات را در دستور کار قرار داده ایم. آتشنشانه ها آنها خوشحال بودند که شهردار قبل از تشکیل جلسه به فکر رفع مشکل است و در این زمینه دستوراتی را ارائه کردند.

البته این را آقای زاکانی با چند آتش سوزی روز جمعه وعده داده بودنشانه ها جلسه ای داشته باشید که آتش را ترویج کندنشانه ها شد.

بهرامی معاون شهردار تهران نیز با مشکل آتش سوزی مواجه استنشانه ها او فهرستی از سخنان خود تهیه کردنشانه ها او هم کاملتر بود و نمونه هایش زیاد بود. البته این را به عنوان آتش هم می گویمنشانه ها کسانی که امروز جمع شدند نگران بودند که بعداً با آنها برخورد کنند بهرامی معاون شهردار تهران گفت مشکلات را حل می کنیدمال شما شما این کار را کردید و حقیقت را می خواهیدمال شما و احتمالا روی یک مفصل حساب کرده اید که مشکل شما را حل می کند که آمدید اینجا، هیچکس با شما برخورد نمی کند و اگر کسی بخواهد با ما معامله کند، ما با او برخورد می کنیم.

پس از استماع سخنان بهرامی و شهردار تهران، نمایندگان آتشانشانه ها به سمت جمعیت رفتند و چند دقیقه بعد جمعیت متفرق شدند. البته این نباید برای ما یک لذت گذرا باشد. در عوض باید بدانیم که نه تنها در سازمان آتش نشانی، بلکه در سایر مجموعه های شهرداری نیز باید جایگاه کارکنان در اولویت قرار گیرد، زیرا اگر بخواهیم کاری در این شهر انجام دهیم، نزدیکان خود هستند و باید انجام دهیم. مراقبت از وضعیت ما

آتشنشانه ها آنها جان خود را از دست داده اند، بنابراین خدمت آنها مهم است و شهرداری تهران باید به مشکلات و گرفتاری های آنها رسیدگی کند و برنامه هایی برای آن در نظر گرفته شده است.

بیش از یک سال است که شورای عالی استان طرحی را برای مقابله با معضل آتش سوزی تهیه کرده استنشانه ها تهرانی آن را در مجلس گذاشت اما چون ضرورتی نداشت این طرح در دستور کار قرار نگرفت. برای در دستور کار مجلس چه برنامه ای دارید؟

انتظار داریم آقای قالیباف و اعضا این طرح را در دستور کار قرار دهند

با توجه به اینکه محمدباقر قالیباف شهردار سابق تهران و شهردار موفقی که اکنون رئیس قوه مقننه است، مسایل را می داند و از اختیارات کامل برخوردار است، از قالیباف و نمایندگان می خواهیم که این موضوع را حل کنند و پاسخگوی موضوع باشند. آن را بررسی کنید و فوری بدهید.

بلایای زیادی در تهران رخ می دهد. تصور کنید اگر زلزله ای در تهران رخ دهد باید آتش نشانان و امداد و نجات به محل حادثه اعزام شوند. کار آنها بسیار مهم است. در این راستا خواستار حمایت قالیباف و نمایندگان پارلمان هستیم تا لایحه ارائه شده از سوی شورای عالی استان به مجلس در اسرع وقت در دستور کار قرار گیرد. البته مسئولان شهرداری نیز بر این موضوع نظارت دارند.

بودجه دیروز 1401 شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر تهران ارائه شد. آیا مواردی در ارتباط با وضعیت معیشتی، مسکن و … بوده است؟ آتش نشان ها؟

اصلاحات و مشکلات آتش سوزی باید انجام شودنشانه ها درستش کن در سازمان آتش نشانی با مشکل بزرگ تری مواجه هستیم که کمبود نیرو است. در حال حاضر تجهیزات و خودروهای آتش نشانی تهران فراتر از نیرو است و تناسبی در این زمینه وجود ندارد. البته قبلا در این زمینه به این موضوع اشاره کرده ام.

من قطعاً نگران آتش سوزی در کمیسیون برنامه، بودجه و خدمات شهری شورای شهر تهران، به عنوان سخنگو و در کمیسیون اجتماعی و فرهنگی هستم.نشانه ها این را می توان از منظر اجتماعی دیدو و این مسائل قطعا در بودجه لحاظ شده است.

وقتی شهردار امروز صحبت می کند تهران ر.با شنیدن این موضوع متوجه شدم مدتی است که با این موضوع سروکار دارند و جای دلگرمی بود و قطعا در بودجه دیده می شد.

مقداری آتشنشانه ها در طول تماس با فارس با بیان اینکه بسیاری از مزایای آنها پرداخت نشده و در ایام تعطیلات شهریه پایینی دریافت می کنند، از این روند گلایه کرد.

در حوزه عدالت اجتماعی عقب هستیم/ امروز بسیاری از آتش نشانان گفتند درست است که جمع شده ایم اما می دانیم که کار مردم را روی زمین نمی گذاریم.

مهماکثر مشکل تبعیض است. ما به عنوان حکومت اسلامی مهم هستیماکثر دغدغه ما عدالت اجتماعی است و طبق فرمایشات حضرت عصر(عج) در زمینه عدالت اجتماعی عقب هستیم. ما باید این عقب ماندگی را جبران کنیم و تبعیض را از بین ببریم. برخی از کارمندان مدل پرداختی دارند، برخی دیگر متفاوت. ضوابط و آتش باید در نظر گرفته شودنشانه ها آنها از مزایای زیادی که برخی از کارمندان دریافت می کنند برخوردار نیستند. در عین حال تلاش بیشتری می کنند.

البته باید بگویم که همه مشکلات در آن وجود دارد برمه ایاگر این قانون در مجلس تصویب شود اما قبل از اینکه به مجلس و شورا بیاید می تواند در هیئت مدیره باشد. کارگردان آتش نشانان برخی از مشکلات را حل کردند. دیروز هیئتی بود کارگردان آتش نشانی راه اندازی شده و نسبت به وضعیت کارکنان اقدام شده و امیدواریماکثر زمان رفع مشکلات فرا رسیده است.

آتش سوزی های زیادنشانه ها امروز گفتند درست است که دور هم جمع شده ایم اما بدانید که ما کار مردم را انجام می دهیم روی زمین ما ترک نمی کنیم این ایده بسیار مهم است و باید قدر این نیروها را بدانیم که آنها فقط برای حل مشکلات بقای خود گرد هم آمده اند و قطعا مدیران شهری مشکلات آنها را حل خواهند کرد.

تعداد زیادی از آتش نشانان شهر تهران با ثبت نهاد خود پیگیر خواسته های خود هستند سخت کوشی، مسکن و احیای حقوق آتش نشانان تهران درخواست حل این مشکل.

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید