تماشای مداوم تلویزیون خطر لخته شدن خون را افزایش می دهد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از ثلث اخبار، دکتر «استور هماهنگ کننده», استاد ارشد دانشکده پزشکی دانشگاه بریستول او در بریتانیا گفت: تماشای تلویزیون به مدت طولانی همراه با بی تحرکی می تواند خطرناک باشد. ترومبوآمبولی “بزرگ شدن رگها.”

وی گفت: ورزش خطر افزایش لخته شدن خون به دلیل تماشای طولانی مدت تلویزیون را از بین نمی برد. این طرف مردم باید در حالی که برای مدت طولانی در حال تماشای تلویزیون هستند بلند شوند و حرکت کنند.

برای هدف این مطالعه، تیم تحقیقاتی داده‌هایی را از سه مطالعه منتشر شده قبلی جمع‌آوری کرد که شامل بیش از 130000 شرکت‌کننده بود. در این مطالعه، محققان رابطه بین تماشای تلویزیون و ترومبوآمبولی داخل وریدی بودند. ترومبوآمبولی به صورت داخل وریدی گنجانده شده است آمبولی ریه ها (لخته شدن خون سالم) و ترومبوز رگ عمیق (لخته شدن خون در داخل رگ عمقی، معمولا در پاها، که می تواند به ریه ها برود و باعث شود آمبولی ریه) است.

در یک پیگیری از 5 تا 20 سال، بیش از 900 شرکت کننده ترومبوآمبولی از طریق ورید آلوده می شود. افرادی که برای طولانی ترین زمان (چهار ساعت یا بیشتر در روز) تلویزیون تماشا می کردند، یک سوم بیشتر از افرادی که کمترین زمان را تماشا می کردند یا هرگز تلویزیون تماشا نمی کردند، در معرض لخته شدن خون بودند.

هماهنگ کننده وی گفت: ما باید زمانی را که جلوی تلویزیون می گذرانیم محدود کنیم. حتی اگر می خواهید تلویزیون تماشا کنید، باید از آن عبور کنید تا خون در جریان باشد.»

این اتصال برای هر نوع نشستن طولانی مدت معقول است. او توصیه کرد: به عنوان مثال، اگر کار شما شامل ساعات طولانی جلوی رایانه است، حتماً هر از گاهی بلند شوید و حرکت کنید.

همچنین، هنگام تماشای تلویزیون، سطح ورزش خود را افزایش دهید، زیرا حجم زیاد ورزش می تواند خطرناک باشد عفونت برای بیماری هایی مانند ترومبوآمبولی رگ مرتبط با رفتارهای نشستن را کوچک یا خارج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید