تمرکز دولت بر حمایت، کمک و تسهیل گروه های مردمی استبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، سید امیرحسین مدنی در نشست خبری آغاز اردوی احد دانش آموزی که در بنیاد بسیج دانشجویی برگزار شد، اظهار داشت: پس از دو سال وقفه در قالب اردوهای جهادی، امیدواریم شاهد برگزاری یک اردوی جهادی باشیم. حضور باشکوه دانش آموزان در مناطق محروم امسال.

مدنی با بیان اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب مشکلات کشور با حضور مردم در میدان حل می شود، تصریح کرد: اما دولت ها مانند زمانی عمل کردند که رهبری خطاب به جوانان می خواستند بروند. مستقیماً به میدان رفته و به میل خود کار را به شکل آتش انجام دهید.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب موضوع استفاده از ظرفیت طبقه متوسط ​​را برای استفاده از ظرفیت مردم به عنوان راهکاری برای حل مشکلات کشور مطرح کرده بودند، گفت: ایشان خطاب به حضار تاکید کردند که داریم. چاره ای جز فرستادن مردم به میدان برای حل مشکل نیست، همچنین گفتند اگر دولت نمی تواند مشکل را حل کند باید به مردم بگوید چرا.

معاون توسعه روستایی و مناطق وجودی دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه دولت باید سازوکارهای لازم را برای استفاده از دیدگاه مردم برای ارتقای کار ایجاد کند، افزود: دولت باید آن را ایجاد کند.

وی ایجاد سازوکار نظارت همگانی توسط دولت را از دیگر خواسته های رهبر معظم انقلاب از دولت دانست و افزود: استفاده نکردیم، شکست خوردیم.

مدنی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب امیدوار بودند دولت سیزدهم به مبانی انقلاب و بازگشت مردم بازگردد، افزود: نکته اصلی این است که ما برای مقابله با بیم و هراس از مقام معظم رهبری آماده شویم. رهبر انقلاب.» اما امروز مشکلات اقتصادی و معیشتی و نیز مشکل امید آفرینی از جمله دغدغه های مهم است که مهم ترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب است و ایشان این دغدغه ها را با کلمه جهاد در کشور تکمیل کردند. سخنرانی های او

معاون توسعه روستایی و حوزه های محرومیت زدایی دولت سیزدهم با اشاره به تاکید رهبری مبنی بر راه اندازی این نهضت تصریح کرد: باید در حوزه تفسیر اقدام و جهاد کرد و جهاد امیدوارکننده است.

وی گفت: حرکت های جهادی برای شرکت کنندگان در این اردوها خوب بود و رهبری در سه نسخه خطی که برای اعضای هیئت آل یاسین که با آنها کار می کردیم، نوشتند: «این حس سعادت و پیشرفت برای خان محمدی است. رئیس هیئت آل یاسین خطاب به رهبر معظم انقلاب گفت ما بودیم که اول نوشتیم و حرف زدیم شما 20 سال. رهبری او را شناخت و از خان محمدی پرسید که چقدر می توانی در مناطق نیازمند به مردم کمک کنی؟ این یک یادآوری هشیار کننده است. اما سوال اینجاست که چقدر توانستیم با تشکیل اردوهای جهادی مردم را برای حل مشکلات کشور به میدان بیاوریم. من معتقدم زمانی مشکل حل می شود که بتوانیم مردم مناطق محروم را با مشکل درگیر کنیم.

مدنی بر لزوم رسیدگی به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در قالب اردوهای جهادی تاکید کرد و افزود: حیف است که 20 گروه جهادی در حوزه اقتصادی نداریم که از آنها استفاده کنیم و این زمانی است که دغدغه مردم است. کار اقتصادی».

مدنی اولین دغدغه رئیس جمهور را ایجاد سازوکاری برای به میدان آوردن مردم به ویژه در حوزه های چالشی کلیدی کشور از جمله اقتصاد دانست و خاطرنشان کرد: اقتصاد مشکل اصلی محرومان است. حوزه. با این حال، ما در دولت احساس می کنیم رویکرد دولت سیزدهم برای رسیدگی به مناطق محروم و استفاده از ظرفیت های مردمی برای بهبود چالش های کشور با رویکرد دولت قبل بسیار متفاوت است. از این رو سازوکارهایی از جمله بحث سازندگی جهادی، دغدغه بودجه مناطق محروم و نیز علاقه دولت به کمک، مساعدت و تسهیل رویدادها برای گروه های معروف در نظر گرفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید