تناقض در ادعا و عملکرد واشنگتن برای احیای برجام – تابناک


به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در گفت و گو با الشرق نیوز در ریاض درباره گمانه زنی رسانه های منطقه در مورد احتمال از سرگیری مذاکرات هسته ای با ایران گفت: تمرکز واشنگتن بر روی این موضوع نیست. برجام

تارنمای سعودی «الشرق نیوز» عربستان سعودی در جریان سفر به ریاض برای شرکت در نشست وزیران شورای همکاری خلیج فارس با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا مصاحبه مفصلی انجام داده و سیاست جاری خارج از واشنگتن را تشریح کرده است. آنچه در حال حاضر در توسعه کنونی جهان اتفاق می افتد. ، هزینه

الشرق نیوز در بخشی از این گفت و گو با اشاره به شایعات رسانه های خارجی مبنی بر احتمال توافق هسته ای آمریکا و ایران، خواستار صحت این گمانه زنی شد که این سیاست خارجی واشنگتن در قبال ایران است. وضعیت کنونی همگرایی ایران با کشورهای عربی از جمله ریاض از طریق چین در مورد آن پایان یافته است.

آنتونی بلینکن با تکرار ادعاهای واشنگتن علیه ایران با مقصر دانستن تهران در شکست مذاکرات هسته ای، گفت: از زمان روی کار آمدن جو بایدن بارها با شرکای اروپایی، چینی و روسی خود برای رسیدن به این توافق تلاش کرده ایم، اما ایران قبول نکرده است. گامی برداشته می شود و یا تلاشی برای انجام اقدامات لازم برای بازگشت به توافق هسته ای نخواهد داشت.

وی بار دیگر تهران را مسئول شکست مذاکرات برجام دانست و دیپلماسی را بهترین راه برای توقف آنچه تلاش تهران برای دستیابی به سلاح هسته ای خواند، دانست.

وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر به تشریح سیاست های مکرر ضد ایرانی پرداخت و نشان داد که ادعای رسانه های خارجی مبنی بر نزدیک شدن به احیای توافق هسته ای اشتباه است.

لازم به ذکر است که بلینکن که در عربستان به سر می برد، پیش از این با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در جده دیدار کرده بود.

بلینکن و بن سلمان در این دیدار آخرین تحولات منطقه و جهان را بررسی کردند. یک مقام مسئول در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرد در این نشست روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

پس از دیدار بلینکن با بن سلمان، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که پیشبرد پرونده حقوق بشر باعث تقویت روابط دو کشور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید