تهران فردا تعطیل نیست نه مدرسه و نه اداره! – تابش – تشعشع


جامعه درخشان

در شرایطی که آلودگی هوای تهران و بسیاری از شهرهای کشورمان رکورد می‌زند و شاهد وضعیتی بی‌سابقه هستیم، تصمیم مسئولان برپایی دفتر و مدرسه در پایتخت است!

به گزارش «تابناک»، پس از آنکه موجی از گرد و غبار از عراق و سوریه به کشورمان سرازیر شد و باعث آلودگی هوای گسترده در کشورمان و وزش باد شدید و ظهور مه دود در کشور و تشدید بحران شد، بسیاری گفته‌اند که یکی از اقداماتی که دولت برای کاهش آسیب های این وضعیت انجام داده است، تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و حتی ادارات است.

از این رو با اعلام خبر جلسه عصر امروز کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، گمان می رفت یکی از مصوبات این جلسه تعطیلی مدارس و حتی ادارات باشد، پیشگیری به ویژه اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی، وضعیت فعلی فردا، ادامه خواهد داشت و حتی در برخی استان های غربی و جنوب غربی کشورمان افزایش بحران خواهیم داشت.

پیش‌بینی‌ها اگر به تعطیلی تهران در فردا منتهی شود و سپس این تصمیم مبنایی برای اقدامات مسئولان استان‌های دیگر و وضعیت آلودگی هوا باشد، تعجب‌آور نخواهد بود. جلسه کمیته در تهران گزارش شده است که برخی از مسائل از جمله مسابقات ورزشی تصمیم گیری شده است اما هنوز مشخص نیست مدارس، دانشگاه ها و ادارات تعطیل یا تعطیل می شوند.

تهران فردا تعطیل نیست  نه مدرسه و نه اداره!

حادثه ای به ساعات پایانی امروز موکول شد و اکنون نتیجه آن از طریق استاندار تهران به اطلاع مردم رسیده است که خلاصه آن ادارات و مراکز آموزشی تهران فردا افتتاح می شود! تصمیمی عجیب و غیرمنتظره و حتی تعجب آورتر خواهد بود اگر بدانید که خود استاندار تهران نیز اعلام کرده و به مردم توصیه کرده است «حتی الامکان از حضور در فضاهای باز پرهیز کنند»!

مهندس محسن منصوری در توضیح علت تصمیم گیری گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، شاخص آلودگی هوای تهران تا ساعاتی دیگر کاهش می یابد. به همین دلیل ادارات و مراکز آموزشی فردا تعطیل نیستند. بیماران قلبی و ریوی فعالیت در فضای باز را محدود کنند، مردم از سفرهای غیرضروری در تهران پرهیز کنند و فعالیت های ورزشی در فضای باز ممنوع است.

وی افزود: دانش‌آموزان نیز باید در کلاس درس حضور داشته باشند نه در محوطه مدرسه و اگر دانش‌آموزان در حال حاضر بیمار هستند، از کلاس خارج شده و خود مراقب گروه‌های آسیب‌پذیر باشند. با توجه به رواج مداوم وضعیت تاج گذاری در کشور، نکاتی عجیب به نظر می رسد و این سوال را پیش می آورد که دلیل تشکیل کلاس هایی با چنین شرایطی چیست؟!

اما با تصمیم امروز کمیته اورژانس آلودگی هوای تهران، مسابقه فوتبال پرسپولیس – آلومینیوم که قرار بود فردا در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود لغو شد و نیاز به آمادگی کامل دانشکده های پزشکی، بیمارستان ها و اورژانس ها دارد. خدمات و هلال احمر برجسته شدند. نکاتی که وضعیت نگران کننده را نشان می دهد این است که وزارت بهداشت دستور داده و ادارات و مدارس را تعطیل کرده است!

دیدگاهتان را بنویسید