تهیه سند تحول آموزش عالی در مازندران/ فضای دانشگاهی متملق – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله علی نژاد بعدازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگار پرودک العالم، رفع مشکلات جامعه را وظیفه اصلی دانشگاه عنوان کرد و گفت: اکنون از دانشگاه نسل سوم به سمت نسل چهارم و مهارت آموزی حرکت می کنیم. مرکز باشد از ویژگی های این دانشگاه هاست.

وی با بیان اینکه 13 هزار دانشجو و 415 هیئت علمی در دانشگاه مازندران تحصیل می کنند، سابقه این دانشگاه را 50 سال برشمرد و گفت: این دانشگاه دارای 13 دانشکده و 129 دانشیار فعال در استان است.

وی با بیان اینکه 119 واحد دانشگاهی دولتی و خصوصی با 140 هزار دانشجو و 3 هزار هیات علمی و 2 هزار و 146 رشته در منطقه فعال است، گفت: دانشگاه مازندران عضو اتحادیه دانشگاه های حاشیه خزر و در حوزه ورزش المپیک است. ، از نظر علمی، تبادل اساتید و دانشجویان عملکردی.

علی نژاد دیپلماسی علمی را دلیلی بر کاهش هزینه های ملی برشمرد و با اشاره به تهیه سند تحول آموزش عالی در منطقه گفت: در این تحول با توجه به سیاست های اقلیمی و توانایی ایجاد علوم دریایی، مدرن و زیستی. ، کشاورزی، گردشگری، توجه به رشته های مهارت محور در سند تحول در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه مازندران با اشاره به انتشار 500 عنوان کتاب، 13 نشریه علمی و ترویجی افزود: 886 مقاله در سال گذشته و 256 مقاله در سال جاری. آه تو س آه تو در رتبه بندی تایمز این دانشگاه منتشر و درج شده است.

16 آذر و روز دانش آموز را روز مبارزه با استکبار و روز گرامی می دارد آرمان گرایی وی بیان کرد و گفت: دانشگاه ها مراکز تولید علم هستند و امروز شاهد همسویی ادیان هستند و علم در کنار هم هستند.

علی نژاد با بیان اینکه دشمن درصدد ایجاد مشکلات در دانشگاه است، افزود: طراح اصلی مشکلات اخیر رژیم صهیونیستی و نمایندگان آن دشمن نظام اسلامی هستند.

وی تهییج را پروژه هوشمندانه دانشمندان خواند و گفت: باید با ارائه کرسی های تفکر مستقل و جلسات نقد بینش دانش آموزان را تقویت کرد. و بررسی کنید ارتقا و اکنون شاهد فضای دلپذیری در دانشگاه هستیم.

او در 73 سالگی ازدواج کرد تفاهم نامه وی از صنعت منطقه خبر داد و گفت: در قالب تعاونی دانشجویان برای کسب مهارت های اصلی به واحدهای صنعتی اعزام می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید