توافق روسیه و ژاپن درباره ادامه مذاکرات برای امضای پیمان صلح

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه و "فومیو کی‌شیدا" نخست وزیر جدید ژاپن در جریان مذاکراتی تلفنی آمادگی خود برای از سرگیری مذاکرات در زمینه امکان امضای پیمان صلح بین دو کشور را مورد تأیید قرار دادند.

"توشیمیتسو موتگی" وزیر امور خارجه ژاپن صبح امروز (جمعه) در کنفرانس مطبوعاتی این مسئله را اعلام کرده و یادآور شد که در جریان این گفت‌وگوی تلفنی، رهبران روسیه و ژاپن بر لزوم ادامه مذاکرات دوجانبه به منظور انعقاد پیمان صلح تأکید کرده و قرار شده که وزارت امور خارجه دو کشور برای فراهم سازی مقدمات از سرگیری مذاکرات دوجانبه تلاش کنند.

وزیر امور خارجه ژاپن همچنین اعلام کرد که مقامات توکیو یاداشت اعتراض رسمی خود در رابطه با سفر روز پنج‌شنبه دو معاون نخست وزیر روسیه به یکی از جزایر مجمع الجزایر کوریل را برای طرف روسی ارسال کرده است.

پیش از این، ولادیمیر پوتین عدم امضای پیمان صلح بین روسیه و ژاپن را بیهوده نامیده و یادآور شده بود که بر اساس اصلاح قانون اساسی این کشور، جزایر کوریل جنوبی، بخش لاینفکی از خاک فدراسیون روسیه محسوب می‌شوند و مسکو در این باره هیچ مذاکره‌ای نخواهد کرد.

تأکید پوتین و آبه بر اهمیت حسن همجواری روسیه و ژاپن

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید