توافق کشورهای اروپایی برای تعیین سقف قیمتی 60 دلاری برای نفت روسیه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه بولتن“اندرو سادوسسفیر لهستان در اتحادیه اروپا از پیوستن این اتحادیه به گروه هفت کشور در تعیین سقف قیمتی 60 دلاری برای نفت روسیه خبر داد.

بر اساس این گزارش، وی همچنین گفت که لهستان که به دنبال کاهش قیمت است، مخالفت خود با پیشنهاد اروپا را پس گرفته و به این ترتیب این موضوع در پایان هفته جاری رسما اجرایی خواهد شد.

این در حالی است که مقامات روسیه بارها بر اجرای سقف قیمت نفت این کشور هشدار داده و تاکید کرده اند. آن ها هستند این کشور از پمپاژ نفت در کشورهایی که سقف قیمتی برای نفت روسیه وضع می کنند، خودداری خواهد کرد.

جمهوری چک به عنوان رئیس بعدی اتحادیه اروپا اعلام کرد که کشورهای عضو این اتحادیه با اعمال سقف قیمتی 60 دلاری در هر بشکه برای نفت وارداتی از روسیه موافقت کردند.

چکو همچنین افزود که این تصمیم پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا لازم الاجرا خواهد شد. این هفته گروه 7 و کشورهای اتحادیه اروپا در حال مذاکره برای تعیین سقف قیمت نفت روسیه بودند.

هفته گذشته، گروه 7 پیشنهاد تعیین سقف قیمت نفت دریای روسیه را بین 65 تا 70 دلار در هر بشکه داد.

برخی از کشورهای اتحادیه اروپا، به ویژه لهستان، لیتوانی و استونی، در تلاش بودند تا سقف قیمت ها را در سطوح بسیار پایین تر تعیین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید