توجه به زیرساخت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد/ وزارت کشور ظرفیت‌های گردشگری را معرفی کند

استانها / کهگیلویه و بویراحمد

http://fna.ir/5iwtw ۰ توجه به زیرساخت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد/ وزارت کشور ظرفیت‌های گردشگری را معرفی کند

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزارت کشور با استفاده از ظرفیت رسانه ملی ظرفیت‌های گردشگری استان را معرفی کند.

توجه به زیرساخت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد/ وزارت کشور ظرفیت‌های گردشگری را معرفی کند

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، کیامرث حاجی‌زاده در نشست کارگروه گردشگری و خدمات سفر که با حضور دبیر خدمات سفر وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد با تسلیت دهه اول فاطمیه گفت: کهگیلویه و بویراحمد در بحث گردشگری و توریسم ویژه دیده شود.

معاون امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه همانطور که استان‌های شمالی در بحث گردشگری دیده می‌شود این استان هم دیده شود، افزود: وزارت توجه بیشتری به ظرفیت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد داشته باشد.

وی با بیان اینکه مقدمات سفر گردشگران در دوران پساکرونا به کهگیلویه و بویراحمد فراهم شود، گفت: اگر گردشگری آنطور که باید و شاید در استان مورد توجه قرار می‌گرفت و اتفاق می‌افتاد این استان در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ایجاد اشتغال غنی می‌شد‌.

معاون امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای توسعه گردشگری لازم است زیرساخت‌های حوزه گردشگری در استان جدی گرفته شود در سفر رئیس جمهور به استان ۴۰۰ میلیارد تومان برای محور یاسوج _ سی‌سخت اختصاص یافت یا احداث بیمارستان در سی‌سخت همه در راستای توجه به مقوله مهم گردشگری است.

حاجی‌زاده با اشاره به مشکلات فراوان زیرساختی در شهر گردشگرپذیر سی‌سخت گفت: پیست اسکی کاکان یکی از ظرفیت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است اما هیچ خدماتی در این مکان که مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد ارائه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه تله‌کابین یاسوج چه زمانی می‌خواهد تعیین تکلیف شود، افزود: استان به لحاظ زیرساخت‌های گردشگری عقب است اگر می‌خواهیم اشتغال و بیکاری را حل کنیم به زیرساخت‌های گردشگری توجه کنیم.
وی در ادامه سخنان خود در کارگروه گردشگری و خدمات سفر با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پذیرش مسافران گفت: کارهای خوبی در فرودگاه یاسوج در زمان استاندار قبل و کنونی صورت گرفته است.

حاجی‌زاده عنوان کرد: مرز هوایی فرودگاه یاسوج به تصویب وزارت کشور رسیده و منتظر تصویب در هیات دولت هستیم، ضمن اینکه پروازهای تهران هر روز انجام شود و پرواز به مشهد مقدس دوباره از سر گرفته شود.

وی با تاکید بر ساماندهی خانه‌های استیجاری گفت: وزارت گردشگری با استفاده از ظرفیت رسانه ملی و فضای مجازی اقدام به معرفی جاذبه‌های گردشگری استان کند.

وی با اشاره به ساماندهی پارک جنگلی و ساحلی یاسوج خواستار تعیین تکلیف پروژه گردشگری بلادشاپور و دهکده گردشگری چم‌شیر شد.

حاجی‌زاده با انتقاد از وضعیت نامناسب آبشار و تنگ مهریان یاسوج خاطرنشان کرد: شهرداری به این مکان مهم گردشگری جدی‌تر ورود کند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید وزارت کشور گردشگری کهگیلویه و بویراحمد میراث فرهنگی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • فرودگاه یاسوج بین‌المللی می‌شود

source

دیدگاهتان را بنویسید