توزیع بیش از 30 میلیون پرس غذا بین نیازمندان از ابتدای محرم

– اخبار اجتماعی –

مجید باجلان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اجرای پویش اطعام و اکرم حسینی از ابتدا محرم امسال اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری امسال نیز این رزمایش با هدف حمایت از خانواده‌های نیازمند توسط امداد اجرا شد.

وی تصریح کرد: در پویش اطعام و احسان حسینی دستگا‌های و سازمان‌های مختلف مردمی اعم از هیئت‌ها، مساجد، مراکز نیکوکاری، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مستضعفان، آستان قدس، بسیج، سپاه و… مشارکت داشتند.

رئیس ستاد مرکزی اطعام و احسان حسینی کمیته امداد افزود: در ابتدای اجرای این پویش هدف گذاری برای توزیع 20 میلیون پرس شده بوده که با عنایت به مشارکت خیرین و نیکوکاران تا شب گذشته 30 میلیون و 150 هزار پرس غذا در سطح کشور طبخ و توزیع شده است.

باجلان ادامه داد: همچنین 3 هزار 677 اشپرخانه در سطح کشور راه‌اندازی شده است که کار پخت و طبخ این غذاها را انجام می‌دهند که این آشپزخانه توسط هیئت‌ها مذهبی و خیرین و مراکز نیکوکاری راه‌اندازی شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه توزیع غذای طبخ شده در برخی از مناطق صعب‌العبور مهیا نبوده به همین دلیل در این مناطق توزیع ارزاق در دستور کار قرار گرفته است که در این بخش نیز تا شب گذشته 1 میلیون و 500 هزار بسته غذایی توزیع شده است.

رئیس ستاد مرکزی اطعام و احسان حسینی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده برای هر پرس مبلغ 29 هزار تومان و برای هر بسته غذایی مبلغ 240 هزار تومان در نظر گرفته شده است، گفت: مبلغ یک هزار 222 میلیارد تومان در این بخش از سوی خیرین و نیکوکاران هزینه شده است.

باجلان ادامه داد: پویش اطعام و احسان حسینی تا پایان ماه صفر و شهادت حضرت امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: مردم می‌توانند برای مشارکت در طرح اطعام و احسان حسینی، وجوهات خود را از طریق کد دستوری #12* و شماره کارت 6277607777777777 واریز کنند. این وجوهات به صورت فوری به مناطق محروم برای تهیه غذا و توزیع آن بین مددجویان و نیازمندان تقسیم و پرداخت می‌شود.

مددجوی 80 ساله کمیته امداد صاحب رتبه کشوری در مسابقات حفظ قرآن کریمحمایت کمیته امداد از 1716000 سالمند در کشور

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید