توزیع 200 هزار تن برنج و شکر در ماه مبارک رمضان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید سعید راد در نامه ای به استانداران سراسر کشور اعلام کرد: در ماه مبارک رمضان 1401 مجدداً 100 هزار تن برنج هندی و پاکستانی و 100 هزار تن برنج سفید. شکر برای مصرف خانگی و صنفی. این صنعت از ذخایر استراتژیک متناسب با موجودی انبارها برای عرضه در کشور تخصیص یافته و قبلاً به کارگروه تنظیم بازار استان اهدا شده است.

وی افزود: برنج هندی 1121 در بسته بندی 10 کیلوگرمی به قیمت هر کیلو 18 هزار و 500 تومان برای مصرف کنندگان، برنج پاکستانی در بسته بندی 10 کیلوگرمی به قیمت 20 هزار و 500 تومان و برنج تایلندی در بسته بندی 10 کیلوگرمی به قیمت هر کیلو 12 هزار و 500 تومان عرضه می شود. تومان در کشور است.

راد افزود: شکر سفید نیز در بسته بندی های مختلف شامل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده به گروه تنظیم بازار استانی عرضه می شود.

وی با بیان اینکه تعیین روش، شبکه و مدیران توزیع کالاهای تخصیصی بر عهده کارگروه تنظیم بازار استان است، خاطرنشان کرد: این کالاها از طریق شبکه های منتخب شامل فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف، اصناف منتخب، مراکز عرضه مستقیم کالا و میوه ها و باغات سبزی در سراسر کشور توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در این نامه اظهار داشت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان ها وظیفه تامین برنج و شکر و تعدیل بازار تخصیص را بر عهده خواهد داشت.

وی گفت: تخصیص برنج مربوط به استان های تولیدکننده برنج از جمله گیلان و مازندران به درخواست رئیس کارگروه تنظیم بازار استان انجام می شود.

راد افزود: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسان سازمان های جهاد کشاورزی استان، سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف ایران موظفند بر روند توزیع و نظارت بر روند توزیع و رعایت قیمت فروش کالاهای مذکور نظارت داشته باشند و در در صورت تخلف در تماس با مراجع قانونی اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید