توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی خرما در استان بوشهر – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر ، محمدجواد عسکری بعدازظهر پنجشنبه در بازدید از نخلستان های شهرستان دشستان بر ضرورت حوزه کشاورزی دانش بنیان تاکید کرد و اظهار داشت: اصلاح، نوسازی و بهسازی. نخیلات خرما باید یکی از برنامه های اصلی جهاد کشاورزی برای توسعه هدفمند باشد نخیلات بودن

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت خودکفایی تولید مدول وی به عنوان یکی از ارقام خرما در کشور افزود: باید شرایطی ایجاد کنیم که بتوانیم با تعریف پروتکل وارد کنیم. مدول مستقل شدن و خودکفایی از کشورهای خارجی.

عسگری با تاکید بر اینکه تحقق این موضوع ارزش اقتصادی بالایی دارد تولید است مدول در ایران از نظر اقتصادی ارزش افزوده مناسبی دارد که امنیت تولید برای باغداران است منها کردن به خصوص استان بوشهر را به دنبال خواهد داشت.

    توسعه صنایع تبدیل داده و تکمیلی در استان بوشهر

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس بر اهمیت پیشگیری از آفات و بیماری های قرنطینه ای باغات استان بوشهر تاکید کرد و ادامه داد: روند پیشگیری از خسارت آفات و سایر عوامل محیطی از جمله کاهش بارندگی در بخش کشاورزی و باغبانی باید با پیگیری شود. مکانیسم های مناسب مانند اصلاح روش های آبیاری. .

وی افزود: باغات آسیب دیده منتظر کمک دولت هستند و مجلس و دولت با هدف حفظ نخلستان ها و توسعه تولید خرما و فرآورده های آن در این زمینه جدی هستند.

این نماینده مجلس در پایان بر ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان بوشهر تاکید کرد و خاطرنشان کرد: با ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و فرآوری فرآورده های خرما، علاوه بر تامین نیاز مصرف داخلی، ارزش افزوده قابل توجهی به همراه دارد. امکان صادرات این محصول وجود خواهد داشت که موجب رونق اقتصادی و اشتغالزایی مناسب برای جوانان این منطقه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید