توصیه جدی مقام معظم رهبری در خصوص «سفرهای راهیان نور»/ تصادفات راهیان نور به صفر رسیده‌ است

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز در مراسم تقدیر و تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس که با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس طی گزارشی از فعالیت‌های این بنیاد اظهار کرد: طی سال‌های اخیر 20 موزه دفاع مقدس افتتاح شده که با احتساب 4 موزه تهران، کرمان، همدان و خرمشهر به 24 موزه ارتقاء پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در سال 1393، 3.5 درصد کتاب‌ها به موضوع دفاع مقدس اختصاص داشته که در سال 1398 این موضوع به 19.5 درصد رسیده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص سفر راهیان نور اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری به صورت خصوصی به بنده اعلام کردند که باید تصادفات در این سفرها به کمترین میزان ممکن برسد، به همین دلیل با وجود آنکه در سال 95، 3 تصادف برای کاروان‌های راهیان نور اتفاق افتاده بود این تصادفات در سال 98، قبل از شیوع بیماری کرونا به صفر رسید.

کارگر با بیان اینکه بازدید از سفرهای راهیان نور در سال 92، 4 میلیون و 374 هزار و 895 نفر بوده است افزود: در سال 97 ، 7.067.827 7 میلیون و 67 هزار و 827 نفر افزایش پیدا کرده که در نوع خود بی‌نظیر است.

وی با اشاره به فعالیت‌های این بنیاد همزمان با هفته دفاع مقدس در سال‌های گذشته اظهار کرد: امسال 3 هزار و 200 برنامه در سراسر کشور برگزار خواهیم کرد که امروز مراسم تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در حال برگزاری است.

در ادامه این مراسم رئیس جمهور، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، فرمانده سپاه خانواده‌‌های شهدا و جانبازان دفاع مقدس تقدیر به عمل آوردند.

رئیس‌جمهور از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس تقدیر می‌کند / 3200 برنامه در سراسر کشور برگزار می‌شودبرگزاری مراسم تقدیر از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس با حضور رئیس‌جمهور

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید