توصیه مقام معظم رهبری به فرزندان شهدا/ مطالبه جدی دادستان کل کشور از وزیر صمت: به فریاد صنعت خودرو گوش فرا دهید/ دستیار وزیر امور خارجه سفیر روسیه در ایران – تابناکبسته خبری ویژه «تابناک» هر روز با انتخاب تیترهایی که حتما باید شنیده و خوانده شود، سعی دارد شما را از اخبار مهم و تاثیرگذار آگاه کند. در این بسته خبری، نگاهی اجمالی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی پرداخته شده است که با بررسی آن‌ها مخاطبان به اطلاعات مهمی از روند رویدادهای تأثیرگذار کشور دست خواهند یافت.

نماینده مجلس: طرف زیر پتو گلبافت و نرمینه دراز کشیده، گوشی دستش است و دو پرستو و نیم مانده.

فیلمی از صحبت های جواد حسینی کیا نماینده سنقر در مجلس در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، برنج نخورد؟

موج مهاجرت به امارات به لوله کش ها، آشپزها و کابینت سازان رسید.

حمید حسینی، عضو اتاق بازرگانی: مدیران برخی از شرکت‌هایی که کار مهاجرتی انجام می‌دهند شخصاً به من گفتند که قبلاً هفته‌ای سی تا چهل درخواست برای مهاجرت داشتند که توسط افراد واجد شرایط و تحصیلکرده ثبت شد، اما در شرایط در حال حاضر تعداد درخواست های این شرکت های معمولی به 180 مورد رسیده است که نشان دهنده افزایش تمایل به مهاجرت به ایران است. یعنی تا دیروز فقط افراد تحصیلکرده می خواستند ایران را ترک کنند، امروز متخصصان و افرادی که این حرفه را می شناسند نیز متقاضی مهاجرت هستند و این نشانه ها باید سیاستمداران را نگران کند.

المیادین: 98 درصد اختلافات در مذاکرات وین حل شده است

منابع هیئت های غربی شرکت کننده در مذاکرات وین با المیادین: مذاکرات با طرف ایرانی به مراحل حساس و حساسی رسیده است. ما 98 درصد اختلافات را در مذاکرات وین حل کرده ایم. هدف ما این است که مذاکرات در وین را تا پایان ماه جاری (فوریه) نهایی کنیم.

استعفای ابطحی از رئیس دولت اصلاحات سناریوی عملیاتی سیاست

سید محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با قرن نو با اصلاح سخنان محمدرضا خاتمی گفت: «آقای خاتمی سال هاست که از عرصه سیاسی خارج شده و بخشی از آن به خاطر منافع خودش بوده است. بخشی دیگر ناشی از فشار دولت است که آن را مجبور به عقب نشینی و دور شدن از فضای سیاسی عملیاتی می کند. این کاملا واضح است و نیازی به تصمیم جدیدی ندارد.»

آقای ابطحی، آقای محمدرضا خاتمی روایتی را نقل کردند که می گوید «آقای خاتمی به مسئولان کشور و دوستانش گفته که دیگر وارد عرصه سیاسی نمی شوند». تحلیل شما از این موضوع چیست؟ آیا اطلاعات بیشتری در این مورد دارید؟

خاتمی سال هاست که از عرصه سیاسی خارج شده است و بخشی از آن به خاطر منافع خود بوده است. بخشی دیگر ناشی از فشار دولت است که آن را مجبور به عقب نشینی و دور شدن از فضای سیاسی عملیاتی می کند. این کاملا واضح است و نیازی به تصمیم جدیدی ندارد.

دلیل به تعویق افتادن مذاکرات ایران و عربستان به گفته یک منبع امنیتی عراقی

یک منبع امنیتی عراقی با بیان اینکه به تعویق افتادن مذاکرات تهران و ریاض به دلیل وضعیت امنیتی عراق نبوده بلکه به خاطر طرف های مذاکره بوده است، گفت: چند مقام امنیتی در هیئت های دو کشور و مذاکرات حضور خواهند داشت. یک منبع امنیتی عراقی درباره پنجمین دور مذاکرات به روزنامه قطری العربی الجدید گفت: در داخل منطقه سبز پایتخت برگزار خواهد شد. [عراق] جاری خواهد شد. این مذاکرات مانند دوره های گذشته تا قبل از آن افشا نمی شود.»

ادعای جدی دادستانی کل وزیر صمت: به فریاد صنعت خودرو گوش فرا دهید.

منتظری همچنین خطاب به وزیر صمت حاضر در این همایش گفت: شما مسئول صنعت کشور هستید و باید مورد اعتماد مردم باشید. همانطور که می دانید اخیرا مقام معظم رهبری از وضعیت صنعت خودرو گلایه کردند و باید این موضوع را پیگیری کنید. در دولت قبل هر کاری از دستمان بر می آمد انجام دادیم و جلسات متعددی با وزیر صمت داشتیم و پیگیری های زیادی هم انجام دادیم اما نتیجه ای نداشت و هیچ اقدامی صورت نگرفت.

وی ادامه داد: اولاً من به عنوان یک شهروند و ثانیاً به عنوان دادستان از شما درخواست جدی کرده ام و صدای فریاد صنعت خودرو را به گوش شما خواهم رساند. قبلا هم گفتم که صنعت خودرو در اختاپوسی گرفتار شده است که اجازه نمی دهد شرایط آنطور که شایسته مردم است پیش برود. در این راستا باید با تمام توان و با کمک نیروهای سالم، توانمند و شایسته به کار ادامه دهید و بدانید که ما در کنار شما هستیم و در قوه قضائیه حامی شما هستیم. در این موقعیت کوتاه نمانید و خودروسازی کشور را از این وضعیت نجات دهید. یقینا مافیایی که اجازه نمی دهد خودروسازی متناسب با شرایط کشور شهرت داشته باشد برای شما موانعی ایجاد می کند اما از موانع و مشکلات نترسید و بدانید هر جا که نیاز دارید در کنار شما هستیم. کمک. .

بورل: من کاملاً معتقدم که توافقی در دسترس است

دیپلمات اروپایی توافق بر سر مذاکرات وین را در دسترس قرار داد تلاش نهایی و دستیابی به مصالحه فرا رسیده است. من به عنوان هماهنگ کننده برجام اعتقاد راسخ دارم که توافق در دسترس است. زمان آخرین تلاش و تعهد فرا رسیده است.

شورای رهبر انقلاب به فرزندان شهدا؛ به پدر و مادرت افتخار کن

صفحه اینستاگرام پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب توصیه رهبر معظم انقلاب به فرزندان شهدا را به مناسبت میلاد امیرالمومنین (ع) و روز پدر منتشر کرد.

توصیه او این است: به پدر و مادر خود افتخار کنید، آنها بودند که برای حفظ وطن، استقلال و ناموس ملی جنگیدند.

در نتیجه این پست، رهبر معظم انقلاب در 27 اردیبهشت 96 با فرزندان شهدا دیدار کردند.

ارجاع معاون وزیر امور خارجه به سفیر روسیه در ایران

معاون وزیر امور خارجه در صفحه توئیتر خود تصویری از تاثیر گلوله توپ روسیه بر تاج بارگاه امام رضا (ع) در نوروز 1291 و همچنین ادای احترام سفیر روسیه به مجسمه الکساندر گریبایدوف را منتشر کرد. موسس اهل ترکمنچای معاهده منفعت روابط بین ملت ها نیست.

سید رسول موسوی در صفحه توئیتر خود نوشت:
از تاریخ درس بگیرید اما در آن متوقف نشوید.
ماندن در تاریخ به نفع روابط بین ملت ها نیست».
به گزارش ایسنا، برخی از اقدامات اخیر سفیر روسیه در تهران از جمله ادای احترام به مجسمه «الکساندر گریبایدوف» بنیانگذار معاهده ترکمنچای به مناسبت روز دیپلمات و انتشار تصاویری مرتبط با واکنش ها و … انتقاد برخی از رسانه ها و افکار عمومی در مقابل ایران.

دیدگاهتان را بنویسید