توکلی: نباید توقع بی‌جا در مسابقات جهانی پاراوزنه‌برداری داشته باشیم/ شک نکنید که طلای سنگین وزن را پس می‌گیریم

– اخبار ورزشی –

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط ملی‌پوشان پاراوزنه‌برداری در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی جهان در گرجستان اظهار داشت: یک ماه است که مسئولیت هدایت تیم ملی را بر عهده گرفته‌ام. نفرات پارالمپیکی که در بازی‌های 2020 توکیو شرکت کرده بودند، شرایط حضور خوب را ندارند، اما شرکت در این مسابقات اجباری است است، چون آخرین درگاه 2021 برای پارالمپیک 2024 پاریس محسوب می‌شود. به هر حال مجبور بودیم شرایطی را برای ملی‌پوشان به منظور شرکت در این رقابت‌ها ایجاد کنیم.

وی با اشاره به نتایج کسب شده در پارالمپیک 2020 توکیو گفت: شرایط برای ملی‌پوشان خوب نبود و در واقع انتظارات بیشتری از آنها می‌رفت. بعد از مسابقات هم شرایط روحی خوبی برای آنها ایجاد نشد که تلاش کردیم همه این مسائل را پشت سر بگذاریم و وضعیت را به حالت پایدار برسانیم.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری درباره نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان در گرجستان عنوان کرد: سه نسل از وزنه‌برداران را اعزام می‌کنیم که یک نسل از آنها می‌تواند خودش را در تفلیس نشان بدهد. به همین دلیل نباید انتظارات نابه‌جا از تیم ملی در این رویداد داشت. در مجموع نمی‌توان روی مدال بیشتر المپیکی‌ها حساب باز کرد، چون شرایط‌شان خوب نیست.

توکلی گفت: 2 نفر در رده جوانان و 12 نفر در رده بزرگسالان در لیست اعزام هستند. باید همه تلاش‌مان را به خرج بدهیم، چون راه دیگری پیش‌رو نداریم. من از وقتی به تیم ملی آمدم، سعی کردم ملی‌پوشان را از آن فضای قبلی خارج کنم تا به لحاظ روحی و روانی وضعیت‌شان بهتر شود. بیشتر نفرات تمرین‌زده شده بودند و افکارشان برای مسابقات جهانی هم جالب نبود. من سعی کردم فضای اردو را نیز تغییر بدهم، بر همین اساس جابه‌جایی‌هایی در سالن به وجود آوردیم. همچنین تلاش کردم تجربیاتم را در اختیارشان بگذارم تا در نهایت ملی‌پوشان از آن تشنج و حواشی فاصله بگیرند. خدا را شکر می‌کنم که الان تمرینات شادابی را انجام می‌دهند.

وی در ادامه درباره وضعیت جسمانی ملی‌پوشان پارالمپیکی خاطرنشان کرد: برخی از آنها با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کنند. روح‌الله رستمی که تنها طلایی پاراوزنه‌برداری بود، از ناحیه کتف مصدوم است. همچنین حامد صلحی‌پور مثل بیشتر نفرات از تمرینات پس از حضور در توکیو، دور بوده و آسیب‌دیدگی اندکی هم دارد. با نگاهی به همه جوانب، باید بگویم که نباید توقع بیجا در مسابقات جهانی داشت. ما باید منطقی و حرفه‌ای باشیم؛ هدف‌گذاری ابتدایی این است که در مسابقات شرکت کنند و مجوز اولیه را بگیرند.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری در پاسخ به این سوال که آیا سایر کشورها با نفرات اصلی در مسابقات جهانی شرکت خواهند کرد؟ گفت: طبق بررسی‌هایی که داشتیم، مشخص شده که وزنه‌برداران کشورهایی همچون چین و مصر و … تغییر وزن داشته‌اند. قاعدتاً آنها نیز با توجه به فاصله زمانی کوتاه پس از بازی‌های پارالمپیک، نباید شرایط خوبی داشته باشند، اما به نظرم مشکلات‌شان از ما کمتر است. با این وجود من به ملی‌پوشان ایمان دارم و معتقدم که آنها می توانند در آینده بدرخشند و دست به کارهای بزرگی بزنند.

«طلای دسته سنگین وزن، از دست ایران خارج شد. آیا می‌توانیم بازهم شاهد قهرمانی نماینده ایران در این دسته باشیم؟» توکلی در پاسخ به این سوال اظهار داشت: ما سیامند رحمان را از دست دادیم. منصور پورمیرزایی هم پس از پارالمپیک خداحافظی کرد. شاید در کوتاه مدت نتوان کاری کرد، اما مطمئن هستم در بازی‌های پاراآسیایی 2022 گوانگژو و سپس پارالمپیک 2024 پاریس و با تزریق نفراتی از رده جوانان به تیم ملی، می‌توانیم این طلای ارزشمند را به ایران اختصاص بدهیم؛ در این موضوع شک نداشته باشید و من هم این اتفاق را دور از ذهن نمی‌بینم.

وی در پایان گفت: دوست دارم به همه آنهایی که امید زیادی ندارند، بگویم که همه ما یکی هستیم و باید به یکدیگر کمک کنیم تا پاراوزنه‌برداری ایران بهترین نتایج را در رویدادهای بزرگ پیش‌رو کسب کند. این اتفاق فقط با همدلی همه رقم خواهد خورد.

روح‌الله رستمی: منتظریم قول‌ها برای شغل و معیشت عملی شود

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید