تیراندازی در لس‌آنجلس ۲ کشته و ۱ زخمی به جا گذاشت

بین الملل / آمریکا، اروپا

http://fna.ir/5yz7v ۰ تیراندازی در لس‌آنجلس ۲ کشته و ۱ زخمی به جا گذاشت

طبق گزارش رسانه‌های آمریکا تیراندازی در فروشگاهی در لس‌آنجلس به کشته و زخمی‌ شدن ۳ نفر منجر شده است.

تیراندازی در لس‌آنجلس ۲ کشته و ۱ زخمی به جا گذاشت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند تیراندازی در فروشگاه «برلینتگتون» در شهر لس‌آنجلس به کشته شدن ۲ نفر و زخمی شدن ۱ نفر دیگر منجر شده است.

طبق گزارش ان‌بی‌سی نیوز دست‌کم یک افسر پلیس که به صحنه این جرم اعزام شده بود به روی مظنون آتش گشود، اما هنوز مشخص نیست که مرگ هیچ یک از این ۲ قربانی به شلیک گلوله از سوی این افسر مرتبط باشد.

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می‌شود و تعدادی نیز در این حوادث جان خود را از دست می‌دهند یا زخمی می‌شوند اما با این حال، به دلیل قدرت لابی سلاح در ایالات متحده، کنگره آمریکا تاکنون حاضر به تصویب قوانینی برای محدود کردن حمل سلاح در این کشور نشده است.

مقایسه آمارهای خشونت با سلاح میان آمریکا و کشورهای دیگر جهان نشان می‌دهد در این کشور نرخ وقوع تیراندازی‌های خشونت‌بار از هر کشور دیگر در دنیا بیشتر است؛ با آنکه آمریکا حدود ۵ درصد از جمعیت دنیا را دارد نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می‌شوند در این کشورند.

علاوه بر این، آمارهای مرکز تحقیقات کنگره آمریکا نشان می‌دهد آمریکایی‌ها صاحب حدود نیمی از (۴۸٪) از کل ۶۵۰ میلیون قبضه سلاح غیرنظامی موجود در سراسر دنیا هستند.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید آمریکا لس‌آنجلس تیراندازی در آمریکا این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • تیراندازی‌های مرگبار در نیویورک

  • 3کشته در تیراندازی در دیترویت آمریکا

source

دیدگاهتان را بنویسید