تیم ملی جای پیرمردها شد/ والیبال نشان ملی پوشان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در تعطیلات نوروز 1402 توانست دو بازی دوستانه در روز فیفا با تیم های ملی روسیه و کنیا برگزار کند تا امیر قلعه نویی بار دیگر روی نیمکت مهم ترین تیم کشور بنشیند. . تیم ملی فوتبال پس از 16 سال

تیم ملی فوتبال ایران پس از تساوی یک بر یک مقابل روسیه کنیا با نتیجه دو بر یک شکست خورد اولین عملکرد کالا نووی باید توسط کارشناسان فوتبال ارزیابی شود.

بی برنامگی فنی تیم ملی ایران در دیدار با کنیا همچنین تغییر سیستم بازی ایران در دیدار مقابل روسیه در کنار عدم استفاده از بازیکنان جوان، بخشی از انتقادات وارده به کادر فنی جدید تیم ملی ایران بود.

جلال چیراگپور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزییات مسائل فنی تیم ملی ایران انتخاب امیر قلعه نویی را برای پرداختن به ابعاد مختلف این موضوع تحلیل کرد:

شرایط تیم ملی مهمتر از نام است

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با نگاهی همه جانبه به شرایط کنونی فوتبال کشور انتخاب امیر قلعه نویی از فدراسیون فوتبال گفت: فکر می کنم قبل از اینکه بخواهیم در مورد اسامی صحبت کنیم باید به شرایط تیم ملی نگاه کنیم. ما باید بدانیم که چه می خواهیم. به همین دلیل چه چیزی را از دست می دهیم و چه چیزی را باید دنبال کنیم ندارد هی آقا بیا بریم سپس می توانیم به دنبال افرادی باشیم که مشکلات را حل کرده و آنها را مدیریت کنند. این اهداف هستند که می توانند افراد را تعریف کنند، نه من انتخاب بیایید یک هدف داشته باشیم.

ما جلسه طوفان فکری نداشتیم اما…

او در باره چگونه انتخاب کادر فنی جدید تیم ملی ایران یادآور شد: متاسفانه در گام اول اتاق فکر فدراسیون ما نداشتیم کارشناسان فوتبال در سال های اخیر مورد غفلت قرار گرفته اند. من فکر می کنم آنها دلسوزترین افرادی هستند که می توانند بدون هیچ گونه رفتاری انجام دهند عشق و نفرت بهترین است انتخاب داشتن

چیراگپور وی افزود: سال هاست که شاهد تیم هایی مانند آلمان یا باشگاه های مشابه هستیم واقعی مادرید از این روش برای برنامه ریزی دقیق آینده خود استفاده می کند. به عنوان مثال، اگر واقعی به مادرید نگاه کنید و متوجه خواهید شد که چرا آنها تصمیم گرفتند بازیکنانی مانند رافائل واران را بفروشند ترمه می گیرند. ترمه او یکی از بهترین هافبک های دفاعی جهان است ولی واقعی برای رشد و پرورش بازیکن خود در کنار امور تجاری و متن قابل توجه است که او چنین اقدامی انجام می دهد. این موضوع از فرسودگی و کیفیت تیم ها در سطح ملی و دانشگاهی جلوگیری می کند.

تیم ملی جای پیرمردها شده است

چیراگپور امیر قلعه نویی با انتقاد از حضور چند بازیکن در لیست تصریح کرد: می فهمم من نمی توانم آ نادرست او تیم ملی را تغییر داد ولی مهمترین چیز این است که بدانیم تیم ملی دیگر جای پیرمردها نیست. واقعا تعجب می کنم که چطور 14 بازیکن هنوز در تیم ملی هستند. آنها پیر هستند و مهم ترین تیم ملی نباید جای پیرمردها باشد. از طرفی تیم ملی هم همین قیافه قدیمی و باورنکردنی را برای برخی بازیکنان پیدا کرده است.

تیم ملی جای پیرمردها شد/ والیبال نشان تیم ملی است

بازیکن تیم ملی والیبال در حال بازی در روز فیفا!؟

وی با انتقاد از غیبت چند بازیکن در اردوی نوروزی تیم ملی ایران گفت: باید شفاف باشد. خوبی قدیس kytazou او بسیار حرفه ای رفتار کرده است. او می گوید در حال حاضر به تیم ملی ایران نمی پیوندد. او دلایل خود را دارد ولی ماموریت را پاک کنید در کسانی که به تیم ملی نیامده اند، شاهد موارد باورنکردنی هستیم. چرا بازیکن مطرح تیم ملی ایران بهانه خانوادگی و شخصی برای حضور نداشتن در بین بازیکنان فیفا روز می دهد؟ ولی آنها در خانه والیبال بازی می کنند و اتاق ها همه با هواداران والیبال خلسه آوردن!؟ مثال واضحی زدم ولی متاسفانه موارد دیگری از این دست بوده که دیگر تیم ملی برایشان مهم نیست و انگیزه کافی ندارند.

تیم ملی جای پیرمردها شد/ والیبال نشان تیم ملی است

مشکلات فنی آشکار است

چیراگپور وی به صراحت درباره ساختار فنی تیم ملی ایران صحبت کرد و گفت: بدون شک یکی از بدترین ما تیم های دهه گذشته را داریم. تیم ملی قدیمی انجام شد و لطفا برای سالمندانی که می توانند یک چهارم باهم بازی کنید؛ بازی دو نفره. از چنین تیمی نمی توان انتظار خوبی داشت. باید بپذیریم که 14 نفر متعلق به گذشته هستند.

و ادامه داد: ما در عمق دفاع مشکل داریم. فاصله دو مدافع میانی بسیار عجیب است. کارلوس روش کیه؟ او 10 سال روی این مشکل کار کرد ولی او نتوانست آن را درست کند. در دیدار با کنیا در همین موضوع اختلاف نظر داشتیم. نه خلیل زاده-کنعانی زادگان و نه پورعلی گنجی-مجید حسینی نتوانسته اند فاصله این دو هافبک را در قلب خط دفاعی پر کنند.

چیراگپور وی با اشاره به خط هافبک تاکید کرد: هافبک دفاعی تیم ملی پر است. مسئله است. چرا برای این به دنبال یک بازیکن قلدر باشید مکان ما اهل زمین هستیم ما به یک هافبک خلاق نیاز داریم که کاملاً از جریان بازی آگاه باشد انتخاب من دارم انجام می دهم. ما نمی توانیم با بازیکنانی که سال هاست نتوانسته اند هافبک دفاعی باشند به نبرد بهترین های آسیا برویم.

یک مهاجم کافی

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود گفت: باید در تیم ملی مهاجم داشته باشیم. آقای قلعه نویی به درستی گفت ما باید 5 یا 6 گل به کنیا می زدیم ولی برایش اهمیتی نداشت که در 11 موقعیت گلزنی که داشتیم، سه بازیکن به توپ ضربه زدند شکسته شده انجام دادند اگر یک نفر در بالا او به عنوان یک خط حمله، قطعا می تواند در 11 موقعیت سه گل به ثمر برساند. ما شرایطی ایجاد کرده ایم. پس حمله کردن کافی.

قلعه نویی چشم مرکب دارد

اونی که در آخر هست انتخاب امیر کالا نوی من احتیاط در شرایط تیم ملی پذیرفته شده دانست و گفت: با وضع رانش تیم ملی ایران باید ساختار فنی را تغییر دهد و بازیکنان را به لیست تیم ملی برساند. مربی خارجی بیشتر از فوتبال وقت می خواست ایرانی آشنا شدن ولی قلعه نو حاصل 25 سال تجربه ناب است. انتخاب بسیار خوبی بود ولی او به یک مدیر فنی برتر خارجی در کنارش نیاز دارد تا نظر خود و نیوکاسل را با او بیان کند احتیاط برای تعیین ساختار گروه ملی با همین دیدگاه ها.

تیم ملی جای پیرمردها شد/ والیبال نشان تیم ملی است

دیدگاهتان را بنویسید