ثبات نسبی آمار ابتلا و شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری ادامه دارد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، بنابر آخرین آمار از سوی وزارت بهداشت و درمان مجموع بیماران مبتلای به ویروس کووید19 تا ظهر امروز به 5 میلیون و 996 هزار و 155 نفر رسیده است که از این تعداد، 5 میلیون و 615 هزار و 460 نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین با فوت 140 بیمار مبتلای به کرونا، مجموع فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا به 127 هزار و 439 نفر رسیده، قابل ذکر است که هم‌اکنون تعداد 3 هزار و 669 نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی کشور بستری هستند.

در استان چهارمحال و بختیاری طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در روز گذشته تا ظهر امروز 565 بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد 97 نفر بستری شدند.

با بستری شدن 97 نفر در روز گذشته، مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به 224 مورد رسیده است که از این تعداد 174 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.

همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز تعداد موارد بستری مثبت جدید 32 نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی در روز گذشته تا ظهر امروز 102 نفر اعلام شده است.

گفتنی است در 24 ساعت گذشته 1 مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به یک هزار و 686 نفر رسانده است.

همچنین هم‌اکنون 29 بیمار با حال وخیم و نسبتاً بد در icu مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.

تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان رو به افزایش استعادی‌انگاری عامل اصلی طغیان کرونا در برخی شهرستان‌های استان سمنان استتکمیل ظرفیت 50 خط اتوبوسرانی با ورود اتوبوس‌های جدید/ ضرر 65 درصدی بخش خصوصی در دوران کرونا

به گزارش تسنیم از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون، 242 هزار و 441 مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به 84 هزار و 647 مورد رسیده است.

بر اساس آمارهای ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، چند هفته‌ای است پس از روند نزولی کرونا در استان، شاهد ثبات نسبی آمار مبتلایان به این ویروس در استان هستیم.

انتهای پیام/7540/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید