ثبت بدترین عملکرد صنعت خودروی انگلیس از سال 1984

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بیزینس لایو، تولید خودرو انگلیس در ماه گذشته میلادی با وجود افزایش تقاضا برای خودروهای برقی دارای باطری، بدترین عملکرد خود را از سال 1984 ثبت کرد.

انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان خودروی انگلیس SMMT اعلام کرد که تولید خودرو در این کشور در ماه نوامبر برای پنجمین ماه متوالی روند نزولی داشت و با کاهش 28.7 درصدی به 75756 دستگاه رسید.

بر اساس این گزارش، بدترین رقم تولید خودرو در 37 سال گذشته در حالی رخ داد که خودروسازان انگلیس و دیگر کشورها همچنان با کمبود جهانی تراشته دست و پنجه نرم می کنند.

ادامه بحران کمبود تراشه در صنعت خودروی انگلیستولید خودروی انگلیس به دلیل کمبود تراشه بیش از یک چهارم کاهش یافت

خودروسازی یک بخش کلیدی برای چندین منطقه در بریتانیا محسوب می شود، اما شرکت‌هایی مانند نیسان، واکسهال و بسیاری از تامین‌کنندگان اصلی آن‌ها گزارش کرده‌اند که امسال به دلیل مشکلاتی که این صنعت را فراگرفته، درآمد آنها کاهش یافته است.

تولید خودروهای انگلیسی در ماه گذشته 18.8 درصد کاهش یافت، در حالی که این رقم برای بازار خارج از این کشور 30.4 درصد کاهش یافت.

اما تولید خودروهای برقی، پلاگین هیبریدی و هیبرید با باطری، بیشترین سهم را به خود اختصاص داد که بی سابقه بود و حدود یک سوم کل خودروهای تولید شده در ماه نوامبر و بیش از یک چهارم در طول سال تا به امروز را به خود اختصاص داد.

تولید خودروهای برقی دارای باتری، به ویژه، در ماه نوامبر با 52.9 درصد افزایش به 10359 دستگاه رسید و به بالاترین حد خود یعنی 13.7 درصد از کل تولید رسید، که بیش از دو برابر میزان یک سال قبل محسوب می شود.

این امید وجود دارد که تغییر به سمت خودروهای الکتریکی بتواند این صنعت را در بریتانیا تقویت کند، چرا که نیسان و استلانتیس متعهد به تولید خودروهای برقی در بریتانیا هستند و برنامه‌هایی را برای کارخانه‌های باتری‌سازی جدید پیش می برند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید