ثبت نام نزدیک به 2000 نفر برای شرکت در مراسم اعتکافباشگاه خبرنگاران جوان زاهدان – حجت الاسلام والمسلمین منصور باقر بیک در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: 40 مسجد در اجرای مراسم اعتکاف در استان مشارکت داشتند که از این تعداد 12 مسجد در مرکز استان، نزدیک به 2000 مسجد در نظر گرفته شده است. مردم در مراسم ثبت نام شرکت خواهند کرد. آمار نهایی برای آقایان و بانوان در روز جاری به تفکیک اعلام خواهد شد.

وی گفت: با برگزاری این مراسم معنوی تحت شرایط تاج گذاری، شرایط لازم برای برگزاری این مراسم فراهم شده و احتیاط های لازم برای حفظ سلامتی مومنان انجام می شود.

باقر بیک گفت: 20 درصد از ظرفیت مساجد به صورت اعتکاف استفاده می شود.

وی گفت: ارائه تست کرونا منفی در زمان ثبت نام الزامی است و متقاضیان برای حضور در اعتکاف باید مدرک آزمایش کرونا و کارت تزریق واکسن را ارائه دهند.

وی افزود: قبل از انقلاب بالاخره مسجد قم یا مشهد این مراسم معنوی را برگزار می کرد اما با پیروزی انقلاب شاهد گسترش این مراسم انسان ساز بودیم به طوری که می توان اعتکاف را یکی از اعتکاف ترین ها دانست. دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی».

این مسئول با اشاره به تعطیلی دو ساله مراسم معنوی اعتکاف به دلیل شیوع ویروس کرونا، ادامه داد: باید یاد بگیریم در کنار این بیماری زندگی کنیم. از این فرصت برای استفاده حداکثری از آن استفاده کنید.

وی استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی یک و نیم متری و استفاده از وسایل شخصی را ضروری دانست.

باقر بیک تبریزی گفت: در دهه فجر برنامه های پرشوری برگزار شده است که همزمان با سراسر کشور طرح پرچم شناسی اجرا می شود و 500 پرچم و سرود افتخار در پارک هاف مساجد پخش می شود. و گلزار شهدا از جمله برنامه هاست.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید