ثبت 690 وقف در فردوس / وجود 6 بقعه متبرکه


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدرضا حاجتی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فردوس امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: 3 هزار و 850 داوطلب وقف، 68 مسجد و 46 حسینیه تحت نظارت هستند. وقف در این زمینه. شهرستان، و در سامانه جامع وقف نیز به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به وجود 6 بقعه متبرکه در شهرستان فردوس افزود: از دهه وقف سال گذشته تا امسال 8 وقف در سامانه جامع اوقاف به ثبت رسیده است.

رئیس اداره وقف و امور خیریه ناحیه فردوس قدیمی ترین وقف شهرستان را به مدرسه حبیبیه معرفی کرد و گفت: این وقف مربوط به سال 911 هجری قمری است که توسط علاءالدین تونی وقف شده است.

حاجتی یادآور شد: بزرگترین موقوفه شهرستان فردوس در سال 1218 هجری قمری توسط (امیرحسن خان عرب زنگویی) وقف شده است.

وی مثال زد که این وقف 250 رقیب و 21 نیت دارد که از مهم ترین این نیات می توان به اقامه نماز شهدا، تحصیل طلاب، هزینه های پزشکی و درمانی، طلاب علوم، حقوق خادم، غذا، هزینه ها اشاره کرد. از سقا، عموم مردم و موز.

رئیس سازمان وقف و امور خیریه شهرستان فردوس گفت: جدیدترین وقف شهرستان مربوط به فاطمه فخار جوان است که با اهدای 3 و نیم لیوان آب از روستای خود برای هزینه های درمانی و درمانی و خرید جهیزیه برای افراد نیازمند اقدام کرد. ارزش وقف بیش از 90 میلیون تومان است.

جاجتی مهمترین برنامه های دهه وقف در شهرستان فردوس را برپایی میز خدمت در محل نماز جمعه، دیدار با ائمه جمعه و فرمانداران، جلسات ویژه وقف و نواخته شدن زنگ وقف برشمرد.

انتهای پیام/6901t
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید