جام جهانی 2022 از شاهکار مسی و دستان مارتینز تا افراطی که بوی گل می دهد


به گزارش خبرگزاری فارس، در اولین روز مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر 2 دیدار برگزار شد که مسی که با درخشش خود توانست آرژانتین را به جمع 8 تیم برساند و هلند به یک تیم رفت. با ارائه یک نمایش عالی قدم به قدم بالاتر ببرید.

آرژانتین در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی به مصاف هلند خواهد رفت. این مسابقه تکرار بازی نیمه نهایی جام جهانی 2014 است.دیداری که آلبی سلسته توانست با درخشش رومرو در ضربات پنالتی پیروز شود و راهی فینال شود.

در این گزارش می خواهیم به بررسی دیدارهای برگزار شده در اولین روز از مسابقات مقدماتی جام جهانی بپردازیم.

* هلند – آمریکا؛ شب، شب بال بال ها بود

تاکتیک فن خال در مقابل آمریکا نفوذ از جناحین بود که خیلی خوب جواب داد. هلند با نفوذ دنزل دامفریس و دالی بلیند در جناح چپ و راست، امنیت آمریکا را زیر پا گذاشت و توانست به زیبایی و با بازی منطقی رقیب مرحله گروهی خود ایران را شکست دهد.

نمایش ممفیس دیپای در حمله نیز بسیار دیدنی بود. بازیکنی که گل اول تیمش را به ثمر رساند و توانست موقعیت های زیادی را در خط مقدم خلق کند.

در نیمه دوم اما آمریکا در عرض چند دقیقه کنترل بازی را در دست گرفت و می توانست ورزشگاه را به وجد بیاورد اما قدرت آنها مقابل نارنجی ها کافی نبود و این باعث شد که هلند خیلی زود به بازی برگردد.

البته باید به عملکرد آندریس نوپرت، دروازه بان این تیم و ویرجیل فن دایک، مدافع هلندی نیز اشاره کرد که نگذاشت آمریکا در این دیدار را باز کند.

* آرژانتین – استرالیا; پایان مسی و دستان مارتینز

مسی با یک شوت دیدنی بار دیگر قهرمان آلبی شد. بازیکنی که آنچه می خواست در زمین انجام داد. او گل زد و موقعیت های زیادی برای بازیکنان دیگری خلق کرد که قدر این موقعیت ها را ندانستند. لائوتارو مارتینز 2 موقعیت عالی را در دقایق پایانی از دست داد تا لحظات پایانی مسابقه بسیار جذاب شود.

ریو فردیناند، کارشناس فوتبال پس از پایان بازی، عملکرد مسی را خیره کننده توصیف کرد و مدعی شد که عملکرد امشب او یکی از بهترین های تاریخ فوتبال در جام جهانی است. او در این بازی هر کاری کرد و بدون شک بهترین بازیکن زمین لقب گرفت.

استرالیا اگرچه چندان در بازی حضور نداشت اما با یک گل تصادفی توانست کاملا منتظر بماند و در دقایق پایانی بسیار خطرناک ظاهر شود. عزیز بهیچ یکی از بزرگترین موقعیت های استرالیا را خلق کرد و توانست چند بازیکن آرژانتینی را دریبل بزند و تک به تک شود اما ضربه او با تکل دیدنی لیساندرو مارتینز به بیرون رفت.

یک فرصت عالی دیگر برای استرالیا نیز در لحظه پایانی این دیدار به دست آمد و امیلیانو مارتینز موقعیت تک به تک مهاجم استرالیایی را متوقف کرد تا آلبی سلسته با دستان او به جمع 8 تیم پایانی برسد.

نکته مهم در این بازی این است که آرژانتین مقابل استرالیا بسیار آسیب دیده و نشان داد که برای قهرمانی به نمایش بهتری نیاز دارد. از سوی دیگر استرالیا نشان داده است که دانمارک بی جهت این پدیده را کنار نگذاشته و باید به عنوان یکی از تیم های خوب جام جهانی 2022 معرفی شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید