جانباز دوران دفاع مقدس: واژه جنگ برای رزمندگان حرف‌های زیادی دارد + فیلم

– اخبار استانها –

غلامرضا رخشانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: واژه جنگ در قاموس همه کشورها جز کشت و کشتار و خونریزی و نابه‌سامانی‌ها هیچی ندارد اما برای ما رزمندگان خیلی چیزها دارد و برای ما دفاع شده است.

وی با بیان اینکه ما رزمندگان بعد از دوران جنگ به چند گروه مختلف تبدیل شدیم ادامه داد: برخی درگیر دنیا شدند، بعضی اصلاح طلب شدند، بعضی اصول‌گرا شدند.

"منصور" روایت باورپذیر قهرمان ملّی و سبک واقع‌گرای سینمای دفاع مقدسکشف پیکر مطهر 8 شهید دفاع مقدس در شلمچه و شرق دجله+فیلمحمایت از تولید آثار فرهنگی حوزه ایثار، جهاد و دفاع مقدس در استان مرکزی افزایش می‌یابد

این جانباز دوران دفاع مقدس تصریح کرد: به فرموده شهیدباکری رزمنده‌ها به چند دسته تقسیم شدند یک عده افسوس خوردند که گذشته آنها پوچ گذشت یک عده درگیر دنیا شدند اما یک عده در آن حال و هوا باقی ماندند و اگر دق هم کنند جای تعجب نیست.

وی با بیان اینکه ما رزمندگان قطار قطار می‌رفتیم و واگن واگن برمی‌گشتیم افزود: ما با دل می‌رفتیم اما بی‌دل برمی‌گشتیم.

رخشانی با بیان اینکه نوجوانان و جوانان در آن زمان برای اینکه قدشان بلند شود آجر در کفش خود می‌گذاشتند یا برای اینکه سنشان زیاد شود در شناسنامه خود دستکاری می‌کردند اددامه داد: همه این کارها به دلیل این بود که آنها جبهه را مقدس می‌دانستند.

وی با بیان اینکه خودمان بار سفر بستیم و بدون مشورت با پدر و مادر راهی جنگ شدیم بیان کرد: زمانی که اسیر شدیم هیچ راه برگشتی نداشتیم و فقط هر چه بود بمباران بود. از آن روستایی که دو روز قبل واردش شده بودیم هیچی نمانده بود و حتی از نیروهای سالم هم هیچی نمانده بود و مجبور به تسلیم در برابر عراق شدیم.

این جانباز دوران دفاع مقدس یادآور شد: با این حال وارد دوران اسارتی شدیم که فکر می‌کردیم هفت روز خواهد بود اما 7 سال طول کشید.

انتهای پیام/253/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید