جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین: در حوزه مبارزه با مواد مخدر موفق نبودیم

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سرهنگ داوود عبدالمالکی در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که بعدازظهر امروز در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: مواد مخدر یکی از موارد مهم تهاجم فرهنگی است و دشمن در این حوزه اتاق فکر‌های بزرگی را درست کرده است.

وی با بیان اینکه موضوع اعتیاد به مواد مخدر اصلاً موضوع سطحی‌ای نیست و باید خیلی‌عمقی به آن نگاه کنیم، اضافه کرد: در طول 32 سالی که مشغول خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران بودم، عمده رویارویی من چه در کمیته انقلاب و چه در نیروی انتظامی با جرایم حوزه مواد مخدر بوده و به همین خاطر می‌توانم بگویم که در حوزه مبارزه با مواد مخدر موفق نبودیم.

عبدالمالکی نبود بسیج همگانی را علت موفق نبودن استان قزوین در حوزه مبارزه با مواد مخدر دانست و ادامه داد: در واقع اراده کاملی برای مبارزه با مواد مخدر در ذهن مردم و به ویژه مسئولان وجود ندارد. هر جایی که مشکلات و معضلات را بدون ابهام با مردم مطرح کرده و از آنها کمک گرفتیم، به نتیجه رسیدیم؛ چون مردم‌محوری و جامعه‌مداری جزو پایه‌های حکومت جمهوری اسلامی ایران است.

پیشگیری و هزینه‌ کردن به‌هنگام را جدی بگیریم

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین با ذکر اینکه عمده تلاش ما باید در جهت پیشگیری از اعتیاد باشد، گفت: متأسفانه در حوزه مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر تاکتیک هزینه به‌هنگام را نادیده می‌گرفتیم و یا عملکرد ما در این حوزه خیلی‌ضعیف است. یعنی اول می‌گذاریم تا اعتیاد شیوع یابد، بعد سراسیمه برای درمان این درد حرکت می‌کنیم.

عبدالمالکی اضافه کرد: اگر هزینه‌ کردن به‌هنگام را جدی بگیریم، می‌توانیم با یک هزینه حداقلی در حوزه پیشگیری از اعتیاد یک نتیجه حداکثری و مثبت را به دست آوریم.

نقشه راه مبارزه با اعتیاد در استان قزوین تعریف شوداستاندار قزوین: دستگیری معتادان بر مبنای شاخص تجاهر انجام شودجایگاه استان قزوین در مبارزه با موادمخدر و اعتیاد می‌تواند بهبود یابد

وی با بیان اینکه روز به روز درخواست دسترسی به مواد مخدر افزایش پیدا می‌کند، ادامه داد: امروز بسیاری از جوانان ما مواد مخدر را به شکل تفننی مصرف می‌کنند و مردم احساس امنیت را در این حوزه از دست دادند و پدران و مادران مدام نگران هستند که فرزندان آنها به ناکجاآباد کشیده نشوند.

عبدالمالکی ادامه داد: گاهی می‌گوییم گفتن برخی واقعیت‌ها در حوزه اعتیاد خوب نیست؛ در حالی که دشمن از این موقعیت سوء استفاده کرده و اطلاعات غلط در این حوزه به مردم می‌دهد و چه دلیل دارد که ما مردم را به درستی آگاه نکنیم؟

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید