جزئیات برگزاری چهلمین جشنواره تئاتر فجر; از برگزاری افتتاحیه در یزد تا حضور نمایش هایی از کشورهای منطقهباشگاه خبرنگاران جوان حسین مسافر آستانه دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر در برنامه شهرفرهنگ خبر گفت:

به گفته دبیر جشنواره تئاتر فجر، با توجه به تعطیلی مستمر سالن‌ها، حتی گروه‌هایی که امکان اجرای روی صحنه را نداشتند اما تولیدکننده اثر بودند، می‌توانستند در این دوره شرکت کنند.

حسین مسافر آستانه اعلام کرد که فهرست بخش بین الملل تئاتر فجر روز سه شنبه تکمیل و بیش از چهل اثر برای پذیرش در بخش بین الملل ثبت نام کرده اند.

حسین مسافر آستانه بر اهمیت تمرکز شورای سیاسی بر تعامل فرهنگی با کشورهای همسایه تاکید کرد و البته این به معنای عدم تعامل با اروپا نیست. ما بیشترین تعداد قطعه را از تاجیکستان خواهیم داشت. آلمان، فرانسه، ترکیه و عراق از دیگر شرکت کنندگان در بخش تئاتر ملل هستند.

دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر درباره مکان اجرای نمایش های صحنه ای و خیابانی گفت: محل اجرای مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه ایرانشهر، تالار مولوی، تالار وحدت و تالار حافظ است. محوطه روبروی کنستنارشوست، منطقه رودکی و محوطه روبروی تئاتر شهر از جمله مکان هایی هستند که تئاتر خیابانی در آن اجرا می شود.

به گزارش مسافر آستانه، تعداد شرکت کنندگان در بخش مسابقه 232 گروه نمایشی است که 139 گروه از تهران و 93 گروه از سایر استان ها هستند. همچنین حدود 130 گروه در بخش تئاتر خیابانی پذیرفته شده اند که 115 گروه از شهرستان ها و 15 گروه از تهران حضور دارند. این آمار نشان از حضور خوب تئاترهای استانی در جشنواره فجر دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید