جزئیات تفاهم نامه ساخت مسکن بین شهرداری و انجمن صنفی سازندگان تهران


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، در پی اجرای ساخت مسکن در نهضت ملی مسکن در کشور، اردوی جهادی ساخت و ساز مسکن در اواخر سال 1400 به دستور شهرداری تهران تشکیل شد. از دکتر زاکانی شهردار تهران تصمیم به ساخت 180 هزار واحد مسکونی در شهر تهران گرفت. مسئولیت این مهم به سازمان نوسازی شهرداری تهران سپرده شد.

در راستای اجرای این امر مهم در تاریخ 25 مرداد 1401 تفاهم نامه 30000 واحد مسکونی بین سازمان نوسازی شهر تهران به نمایندگی صارمی و هدایت و انجمن صنفی سازندگان مسکن و ساختمان شهر تهران منعقد شد. نمایندگی می شود. شهاب سعادت نژاد و محتشم و مراسم امضای تفاهم نامه با حضور علیرضا زاکانی شهردار شهر تهران و شهرداری های مناطق ۲۲ گانه برگزار شد.

شهاب سعادت، رئیس انجمن صنفی سازندگان مسکن و ساختمان شهر تهران در خصوص جزئیات این تفاهم نامه مهم گفت: پس از جلسات متعدد با مدیران شهرداری و سازمان نوسازی، برای کمک به ساخت مسکن در مسکن ملی جابجایی و ساخت ساختمان هایی با کیفیت مناسب و مطابق با اهداف ستاد ساخت مسکن تفاهم نامه ای بین شهرداری تهران و انجمن صنفی مسکن سازان شهرداری تهران که یک انجمن تخصصی ساخت و ساز مسکن است و اعضا واجد شرایط اجرای ساختمان هستند منعقد شد. از وزارت راه و شهرسازی برای ساخت پروژه های مسکونی در مناطق مختلف شهرداری تهران. مشارکت یا پیمانکاری باید با طرح نهضت ملی مسکن انجام شود تا ساختمان های ایمن و با کیفیت در اختیار پایتخت نشینان قرار گیرد.

سعادت نژاد ساخت مسکن باکیفیت و ایمن با قیمت مناسب را از اهداف انجمن دانست و این کار باید توسط افراد و شرکت هایی با تخصص و صلاحیت لازم انجام شود تا افرادی که سهم زیادی از سرمایه خود را برای این کار پرداخت می کنند. خرید مسکن می تواند این کار را با خیال راحت انجام دهد

انجمن صنفی سازندگان مسکن و ساختمان تهران می تواند با همکاری شرکت های انبوه ساز و پیمانکاران واجد شرایط و سازندگان واجد شرایط و همکاری دولت و شهرداری تهران سهم خوبی در ساخت مسکن با کیفیت در پایتخت داشته باشد.

در اجرای این تفاهم نامه مقرر شد با تسهیل امور مربوط به صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری تهران، سرعت صدور پروانه های لازم افزایش یابد و بروکراسی مربوطه حذف شود تا ساخت و ساز مسکن منسجم شود. با تفاهم نامه فوق الذکر می توان در اسرع وقت انجام داد. باید توسط هر یک از طرفین ارائه شود و مجوزهای لازم نیز توسط شهرداری تهران صادر می‌شود و کار ساخت توسط افراد و شرکت‌های دارای صلاحیت انبوه‌ساز یا واجد شرایط یا پیمانکاران رتبه‌بندی پس از ارائه درخواست انجام می‌شود. و با توجه به مهارت و ظرفیت هر شرکت و کنترل اجرای آنها توسط شهرداری و انجمن انجام می شود، در پروژه های تعاونی مسکن سازی هر یک از طرفین این امر مهم را در سطح مناسبی از کارشناسان رسمی، سهم هر یک از طرفین قرارداد مشخص می شود و در پروژه های نهضت ملی مسکن متعاقباً قیمت ساخت به صورت قراردادی اعلام می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید