جزئیات دیدار نمایندگان سمنان با رئیس جمهور/ از طرح مشکل بیکاری و بحران آب ‌‌تا راه‌اندازی ‌فرودگاه شاهرود

– اخبار استانها –

علی‌اصغر خانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شاهرود، اظهار داشت: جلسه مجمع نمایندگان استان‌ها با رئیس‌جمهور فرصتی ارزشمند برای بیان دغدغه‌ها و مشکلات اساسی در حوزه انتخابیه هر یک از نمایندگان است.

وی با اشاره به دیدار امروز مجمع نمایندگان استان‌های سمنان، اصفهان و قم با رئیس‌جمهور اظهار داشت: در ابتدای نشست، نمایندگان این استان‌ها مهم‌ترین مشکلات و مسائل حوزه‌های انتخابیه خود را مطرح کردند و بر ضرورت حمایت دولت برای حل این مشکلات تأکید داشتند.

رئیس کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی در این دیدار، با بیان اینکه شهرستان‌های شاهرود و میامی از عقب‌ماندگی مزمن تاریخی رنج می‌برند اشاره کرد و اظهار داشت: مردم نجیب این دو شهرستان از دولت مردمی انتظار دارند با نگاه توسعه متوازن در این استان به مناطق کمتر توسعه یافته توجه بیشتری داشته باشد.

وی افزود: در مناطقی مانند کالپوش، بیارجمند، طرود و فرومد دارای محرومیت‌های اساسی در زیرساخت‌های حداقلی هستند و نیاز به اعتبارات ویژه‌ای دارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی میزان بیکاری در حوزه انتخابیه خود را 28 درصد دانست و گفت: حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال از مطالبات جدی مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی از دولت سیزدهم است.

خانی با اشاره به وضعیت آب در حوزه انتخابیه افزود: هم‌اکنون برخی از روستاهای این 2 شهرستان با مشکل کمبود آب روبرو هستند که اگر برای بر طرف کردن آن به‌سرعت اقدام نشود با بحران جدی آب در آینده‌ای نزدیک مواجه خواهیم شد.

وی افزود: بهره‌برداری از فرودگاه شاهرود و راه‌اندازی پروازهای آن نیز از جمله مطالبات مردم شاهرود و میامی است که انتظار می‌رود با دستور رئیس‌جمهور از این ظرفیت بالقوه موجود به شکل مطلوب استفاده شود.

استاندار کرمان از بی‌توجهی برخی مدیران نسبت به برنامه سازگاری با کم آبی انتقاد کردسهم 3 درصدی صنعت استان سمنان از آب؛ ضرورت توجه به کم آبی فلات مرکزی ایرانتوسعه استان سمنان با چالش جدی کم آبی روبه‌رو استدرد همیشگی کم آبی در گیسور/ کمبود بودجه مشکل مشترک جنوب خراسان رضوی

خانی بر توجه ویژه به حوزه گردشگری این 2 شهرستان تأکید کرد و بیان داشت: شهرستان‌های شاهرود و میامی دارای ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی و مواهب طبیعی خدادادی بسیاری هستند که در این راستا شایسته است تا شاهد حمایت جدی دولت در این حوزه برای اشتغال‌زایی و درآمدزایی در این حوزه باشیم.

انتهای پیام/363/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید