جزینی: مردم ایران در افتخارآفرینی کشتی‌گیران سهیم بودند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مراسم استقبال از رسول جزینی مربی اصفهانی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان که چندی پیش به مقام نایب‌ قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان در نروژ دست یافت، ظهر امروز با حضور مسئولان ورزش استان در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.

جزینی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: حمایت از ملی‌پوشان و قهرمانان و رفع مشکلات اقتصادی ورزشکاران و مربیان باعث می‌شود این موفقیت‌ها در رویدادهای آینده نیز تکرار شود.

وی با بیان اینکه رشته کشتی به عنوان ورزش نخست کشور شناخته می‌شود افزود: کشتی در میان مردم ایران از جایگاه بالایی برخوردار است و علاوه بر حمایت از این رشته باید از وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی خواست به کشتی‌گیران اهمیت بیشتری دهند.

مربی اصفهانی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: مدال طلای علی‌اکبر سویفی در وزن 130 کیلوگرم نخستین طلای سنگین‌ وزن کشتی فرنگی ایران بود.

استقبال چند ساعته آملی‌ها از قهرمان جهانی کشتی فرنگی+ فیلماستقبال باشکوه مازندرانی‌ها از قهرمان سنگین‌وزن کشتی فرنگی جهان / تجلیل ویژه بابلی‌ها از یوسفی در زادگاهش + فیلمورود پهلوانان کشتی فرنگی در میان شادی و شور شیرازی‌ها/ مردم سنگ تمام گذاشتند + فیلم

جزینی گفت: کار گروهی تمام اعضای تیم در موفقیت کشتی‌گیران ایران تأثیرگذار بود. همچنین تمام مردم ایران با همراهی و انرژی مثبت خود در این افتخارآفرینی و کسب تک‌تک مدال‌های ملی‌پوشان سهیم بودند.

به گزارش تسنیم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از 15 تا 18 مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار شد و تیم ملی کشورمان با هدایت محمد بنا موفق به کسب 4 مدال طلا و 2 مدال برنز شد و بر سکوی نایب‌قهرمانی جهان ایستاد.

در این دوره از رقابت‌ها میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم و علی‌اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن 82 کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند.

انتهای پیام/165/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید