جزییات جلسه شورای صلاحیت برای مصوبه «واردات خودرو».


لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت:و گو وی با اشاره به جلسه امروز کمیته زیرساخت و تولید شورای انطباق برای بررسی ماده 4 طرح ساماندهی صنعت خودرو (واردات خودرو) گفت: در این جلسه من و جمعی از همکارانم نماینده مجلس , دیدگاه ها و دلایل خود را برای تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو و همچنین نظرات خود را نمایندگان وزارت صنعت، بانک مرکزی و خودروسازان بیان کردند.

او اعلام کرد که فضای جلسه مثبت بود و حاضران به طور کلی مصوبه مجمع را پذیرفتند، گفت: تایید می شود.

یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: طرح مصوب مجلس با هدف ساماندهی صنعت خودرو است و برای اصل 4 و بحث واردات برخی معتقدند که این موضوع هم به منابع ارزی کشور فشار می آورد. اعتصاب می کنند، زیرا خود ماده تصریح می کند که منبع ارز باید از صادرات خودرو و قطعات و خدمات پیشرانه باشد تا به منابع ارزی فشار نیاید و هر چیزی که در داخل تولید می شود جوابگوی آن نیست. نیازهای جامعه و دوم اینکه در حال حاضر فضای رقابتی در عرضه خودرو وجود ندارد و این امر نارضایتی عمومی را به دنبال داشته است.

سیاهکلی توضیح داد: در این جلسه نمایندگان خودروسازان به صراحت گفتند که این مصوبه تاثیری بر تولید داخلی ندارد، حتی هفته گذشته در جلسه وزیر صنعت به من گفت که ما مخالف واردات نیستیم و معتقدیم واردات خودرو. موثر است. در تنظیم بازار، تعادل قیمت و بهبود کیفیت.

وی افزود: تنها نمایندگان بانک مرکزی در موضوع ارز مورد نیاز واردات مواضع داشته اند که با در نظر گرفتن راه های پیش بینی شده در مصوبه به طور کلی قابل حل است.

شایان ذکر است طرح ساماندهی صنعت خودرو که پیش از این با مخالفت شورای نگهبان (به دلیل مخالفت شورای عالی نظارت بر مجلس) در سومین اجلاسیه مجلس در بهمن ماه سالجاری، مواجه شد. از نمایندگان مجلس خواسته می شود وظیفه را تعریف کنند. منافع سیستم ارسال می شود.

انتهای، آخر پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید